Věnec z kvetoucích travin

Koncem léta můžete na okrajích polí a luk nasbírat krásně kvetoucí vysoké traviny. Nechte je proschnout a pak si z nich uvijte efektní věnec, na kterém vyniknou ozdoby z bobulí a květin.

Budete potřebovat

  • suché kvetoucí trávy
  • pružné větvičky nebo základ věnce
  • režnou nit či vázací provázek
  • přírodní přízdoby (suché plody, obilí, podzimní květy, listy apod.)
  • provázek na poutko

 

 

Postup

 

 

1 Pružné větvičky stočte do kruhu a pevně ovažte režnou nití nebo vázacím drátkem. Můžete také použít již hotový proutěný, slaměný či polystyrenový základ věnce.

 

 

 

2 K základu věnce přikládejte kvetoucí stébla trávy. Pokládejte je v jednom směru po celém obvodu a připevňujte nití nebo drátkem. Konce trav zastřihněte a skryjte pod květy.

 

 

 

3 Zhruba třetinu až polovinu věnce dozdobte suchými květy, bodláky, obilím a dalšími přírodninami, které máte k dispozici.

 

 

 

4 Krásně na věnci vyniknou například červené šípky a jeřabiny. Na závěr připevněte na věnec poutko na zavěšení, udělejte ho například z obyčejného přírodního provázku.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Přečtěte si