Věnec z kvetoucích travin

Koncem léta můžete na okrajích polí a luk nasbírat krásně kvetoucí vysoké traviny. Nechte je proschnout a pak si z nich uvijte efektní věnec, na kterém vyniknou ozdoby z bobulí a květin.

Budete potřebovat

  • suché kvetoucí trávy
  • pružné větvičky nebo základ věnce
  • režnou nit či vázací provázek
  • přírodní přízdoby (suché plody, obilí, podzimní květy, listy apod.)
  • provázek na poutko

 

 

Postup

 

 

1 Pružné větvičky stočte do kruhu a pevně ovažte režnou nití nebo vázacím drátkem. Můžete také použít již hotový proutěný, slaměný či polystyrenový základ věnce.

 

 

 

2 K základu věnce přikládejte kvetoucí stébla trávy. Pokládejte je v jednom směru po celém obvodu a připevňujte nití nebo drátkem. Konce trav zastřihněte a skryjte pod květy.

 

 

 

3 Zhruba třetinu až polovinu věnce dozdobte suchými květy, bodláky, obilím a dalšími přírodninami, které máte k dispozici.

 

 

 

4 Krásně na věnci vyniknou například červené šípky a jeřabiny. Na závěr připevněte na věnec poutko na zavěšení, udělejte ho například z obyčejného přírodního provázku.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…