Nádobky zdobené provázkem

Nejen v koupelně najdou uplatnění různé kelímky, dózy a jiné nádobky na kartáčky, hřebeny, tužky či jiné drobnosti. Vyrobit si je můžete z obyčejných plastových lahví.

Budete potřebovat

  • různé plastové nádoby (např. od aviváže, PET lahve apod.)
  • odlamovací nůž
  • lepidlo (např. Pattex 100%)
  • silnější jutový provázek (na větší nádobu 9 m, na menší 6 m)
  • svorky na uchycení (nebo kolíčky na prádlo)
  • bílou barvu (např. Ekokryl lesk)

 

postup:

1. Z plastové nádoby odřežte požadovanou část (praktické je vyrobit nádoby různých výšek). Abyste řezali rovně, odměřte si pravítkem rovnou čáru a fixem ji narýsujte.

 

2. Na vrchní okraj nádoby naneste trochu lepidla.

 

3. Na lepidlo položte provázek a zafixujte ho svorkou nebo kolíčkem, aby se neposunul.

 

4. Takto zafixujte celou první, případně i druhou řadu, a provázek postupně spirálovitě lepte kolem nádoby. Lepidlo nechte 24 hodin zaschnout.

5. Nakonec nádobu natřete do poloviny, nebo jak se vám líbí, bílou nebo jinou barvou.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.