Věšák na šperky ze starého okna

Proč vyhazovat staré okno? Jeho rám ještě můžete využít. Například na výrobu netradičního věšáku na šperky, díky kterému je budete mít všechny přehledně na jednom místě.

Co budete potřebovat:

  • Smirkový papír
  • podle potřeby Červostop
  • ozdobné úchytky
  • vrtačku
  • bílou barvu (Balakryl)

postup

 


Nejprve očistěte rám okna a prohlédněte ho, abyste zjistili, v jakém stavu je. Vybruste ho smirkovým papírem a omeťte nečistoty a prach smetáčkem. Pokud starý rám jeví známky červotoče, je dobré ho natřít Červostopem a nechat vyschnout (doporučuji do dírek nastříkat injekční stříkačkou tekutinu).

 


Vyberte vhodné úchytky (buď můžete koupit nové, anebo použijte pěkné staré kousky). Vyvrtejte vrtačkou díry na úchytky (rozmístění je na vás) a také dvě díry skrz rám v horní části okna pro uchycení rámu okna na stěnu.

 


Poté rám natřete akrylovou, vodou ředitelnou matnou bílou barvou (Balakryl), která rychle zasychá a je bez zápachu. Po úplném zaschnutí na rám připevněte úchytky a takto zhotovený věšák na šperky umístěte na stěnu.

 


Nyní už můžete věšet šperky, které budou mít své místo a nebudou se vám různě povalovat po bytě.

 

 


Realizace, text a foto: Andrea Mičíková

Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek