Věšák na šperky ze starého okna

Proč vyhazovat staré okno? Jeho rám ještě můžete využít. Například na výrobu netradičního věšáku na šperky, díky kterému je budete mít všechny přehledně na jednom místě.

Co budete potřebovat:

  • Smirkový papír
  • podle potřeby Červostop
  • ozdobné úchytky
  • vrtačku
  • bílou barvu (Balakryl)

postup

 


Nejprve očistěte rám okna a prohlédněte ho, abyste zjistili, v jakém stavu je. Vybruste ho smirkovým papírem a omeťte nečistoty a prach smetáčkem. Pokud starý rám jeví známky červotoče, je dobré ho natřít Červostopem a nechat vyschnout (doporučuji do dírek nastříkat injekční stříkačkou tekutinu).

 


Vyberte vhodné úchytky (buď můžete koupit nové, anebo použijte pěkné staré kousky). Vyvrtejte vrtačkou díry na úchytky (rozmístění je na vás) a také dvě díry skrz rám v horní části okna pro uchycení rámu okna na stěnu.

 


Poté rám natřete akrylovou, vodou ředitelnou matnou bílou barvou (Balakryl), která rychle zasychá a je bez zápachu. Po úplném zaschnutí na rám připevněte úchytky a takto zhotovený věšák na šperky umístěte na stěnu.

 


Nyní už můžete věšet šperky, které budou mít své místo a nebudou se vám různě povalovat po bytě.

 

 


Realizace, text a foto: Andrea Mičíková

Další články

Babiččiny čtverce s kopretinou

Babiččiny čtverce s kopretinou

Takzvané babiččiny čtverce jsou skvělým základem pro vytváření nejrůznějších háčkovaných výrobků. Naučte se s námi uháčkovat čtverec s kopretinou uprostřed. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Už základní škole Dagmar Hálová věděla, že chce ve studiu pokračovat ve výtvarném oboru. Nakonec nastoupila na Střední školu sklářskou v Železném Brodě. I když to nebyla její první volba, nelituje. Její skleněné figurky vypadají, jako by byly živé.

Celý článek

Bezová limonáda Socată

Bezová limonáda Socată

Socată je tradiční rumunský fermentovaný nápoj připravovaný z květů černého bezu. Nejen, že je velmi chutný, ale je i zdravý a snadno hotový. Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Celý článek

Háčkované košíčky na šperky

Háčkované košíčky na šperky

Baví vás upcyklace? Pusťte se do výroby háčkovaných košíčků ze starého oblečení. Uděláte si místo ve skříni na nové kousky, a navíc si vytvoříte doplňky na ukládání různých drobností.

Celý článek