Krabička zdobená plastickým vzorem

Obyčejnou dřevěnou krabičku můžete proměnit k nepoznání s pomocí strukturovací pasty a akrylových barev. Vytvořte si s námi originální šperkovnici nebo třeba zásobník na čaj.

Budete potřebovat

  • dřevěnou krabičku (například na čaj)
  • akrylové barvy
  • strukturovací pastu
  • silnější krajky
  • špachtle
  • štětec

Postup

1 Strukturovací pastu v několikamilimetrové vrstvě naneste štětcem nebo špachtlí na víko krabičky.

2 Ihned po nanesení pasty do ní vmáčkněte krajku s výrazným vzorem květin.

3 Po chvilce krajku opatrně sloupněte. Na krabičce zůstane její plastický otisk.

4 Pastu nechte dobře zaschnout a poté přetřete celou krabičku světle modrou akrylovou barvou.

5 Štětcem nebo houbičkou na nádobí naneste tmavě modrou barvu na vrchní část vytlačeného vzoru. Tím ho zvýrazníte. Nechte dobře zaschnout a poté můžete krabičku ještě přelakovat bezbarvým lakem.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Arnošt Möller: Kožený výrobek je věčný

Materiál ke své práci shání pouze v ověřených koželužnách a nejraději pracuje s hovězí kůží. Precizně provedená práce je na ručně zhotovených kožedělných výrobcích Arnošta Möllera vidět na první pohled. Nahlédněte spolu s námi do jeho dílny v Ohrazenicích u Turnova, kde vznikají peněženky, opasky, pouzdra i dámské kabelky.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.