Rychlé jarní aranžmá

Nemáte moc času na výrobu jarní výzdoby? Inspirujte se našimi tipy, jak si vytvořit svěží dekorace pro zkrášlení domova během chvíle.

Ošatka ze srdce

Opravdu originální ošatku na vajíčka nebo jiné jarní dekorace snadno vytvoříte z ratanového srdce. Stačí k němu zespodu přilepit dno (obkreslené podle tvaru srdíčka) vystřižené z pevného kartonu. K lepení použijte univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli. Nechte důkladně zaschnout a působivá ošatka je na světě.

Květináč zdobený proutky

Nevíte co s větvičkami po jarním řezu keřů a ovocných stromů? Použijte je k výrobě přírodního obalu na květináč nebo vázu. Použijte obyčejný květník z pálené hlíny, na který navléknete pevnější gumičku. Větvičky si nastříhejte tak dlouhé, aby odpovídaly výšce květináče. Pak větvičky postupně nastrkejte za gumičku po celém obvodu květináče. Pomoct vám při tom můžou i děti. Nakonec gumičku zamaskujte provázkem nebo přírodním lýkem.

Váza z obalu na vajíčka

Stylovou jarní dekoraci si snadno vytvoříte z papírového obalu na vajíčka, trochy sena nebo slámy, vaječných skořápek, jarních květin a jemných peříček. Jednotlivé kalíšky v obalu na vejce vystelte senem nebo slámou a vložte do nich poloviny skořápek s kouskem zelené aranžovací hmoty, kterou jste předtím nechali nasáknout vodou. A pak můžete začít aranžovat – do hmoty zapichujte jednotlivé jarní květy a zelené snítky podle vlastní fantazie. Nakonec dekoraci dozdobte peříčky.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek