Rychlé jarní aranžmá

Nemáte moc času na výrobu jarní výzdoby? Inspirujte se našimi tipy, jak si vytvořit svěží dekorace pro zkrášlení domova během chvíle.

Ošatka ze srdce

Opravdu originální ošatku na vajíčka nebo jiné jarní dekorace snadno vytvoříte z ratanového srdce. Stačí k němu zespodu přilepit dno (obkreslené podle tvaru srdíčka) vystřižené z pevného kartonu. K lepení použijte univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli. Nechte důkladně zaschnout a působivá ošatka je na světě.

Květináč zdobený proutky

Nevíte co s větvičkami po jarním řezu keřů a ovocných stromů? Použijte je k výrobě přírodního obalu na květináč nebo vázu. Použijte obyčejný květník z pálené hlíny, na který navléknete pevnější gumičku. Větvičky si nastříhejte tak dlouhé, aby odpovídaly výšce květináče. Pak větvičky postupně nastrkejte za gumičku po celém obvodu květináče. Pomoct vám při tom můžou i děti. Nakonec gumičku zamaskujte provázkem nebo přírodním lýkem.

Váza z obalu na vajíčka

Stylovou jarní dekoraci si snadno vytvoříte z papírového obalu na vajíčka, trochy sena nebo slámy, vaječných skořápek, jarních květin a jemných peříček. Jednotlivé kalíšky v obalu na vejce vystelte senem nebo slámou a vložte do nich poloviny skořápek s kouskem zelené aranžovací hmoty, kterou jste předtím nechali nasáknout vodou. A pak můžete začít aranžovat – do hmoty zapichujte jednotlivé jarní květy a zelené snítky podle vlastní fantazie. Nakonec dekoraci dozdobte peříčky.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.