Rychlé jarní aranžmá

Nemáte moc času na výrobu jarní výzdoby? Inspirujte se našimi tipy, jak si vytvořit svěží dekorace pro zkrášlení domova během chvíle.

Ošatka ze srdce

Opravdu originální ošatku na vajíčka nebo jiné jarní dekorace snadno vytvoříte z ratanového srdce. Stačí k němu zespodu přilepit dno (obkreslené podle tvaru srdíčka) vystřižené z pevného kartonu. K lepení použijte univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli. Nechte důkladně zaschnout a působivá ošatka je na světě.

Květináč zdobený proutky

Nevíte co s větvičkami po jarním řezu keřů a ovocných stromů? Použijte je k výrobě přírodního obalu na květináč nebo vázu. Použijte obyčejný květník z pálené hlíny, na který navléknete pevnější gumičku. Větvičky si nastříhejte tak dlouhé, aby odpovídaly výšce květináče. Pak větvičky postupně nastrkejte za gumičku po celém obvodu květináče. Pomoct vám při tom můžou i děti. Nakonec gumičku zamaskujte provázkem nebo přírodním lýkem.

Váza z obalu na vajíčka

Stylovou jarní dekoraci si snadno vytvoříte z papírového obalu na vajíčka, trochy sena nebo slámy, vaječných skořápek, jarních květin a jemných peříček. Jednotlivé kalíšky v obalu na vejce vystelte senem nebo slámou a vložte do nich poloviny skořápek s kouskem zelené aranžovací hmoty, kterou jste předtím nechali nasáknout vodou. A pak můžete začít aranžovat – do hmoty zapichujte jednotlivé jarní květy a zelené snítky podle vlastní fantazie. Nakonec dekoraci dozdobte peříčky.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Květiny pod sklem

Květiny pod sklem

Využijte krásu rozkvetlých květin, kterých je teď kolem všude plno, a vytvořte si z nich půvabnou dekoraci. Zabere vám to jen pár minut, a výsledek rozhodně bude stát za to!

Celý článek

Malované záložky

Malované záložky

Rádi kreslíte a malujete? Nechte se inspirovat motivy listů a použijte je na krásné záložky do knížek. Vytvoříte tak originální dárky, které vás navíc vyjdou velice levně.

Celý článek

Listové misky

Listové misky

Líbí se vám přírodní tvary listů a rádi byste si s nimi vyzdobili interiér? Můžete si podle nich vytvořit krásné užitkové předměty, například dekorativní misky na drobnosti.

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.