foto Shutterstock

Zútulněte si domov textilem

Teplo domova a příjemnou atmosféru dokážou v interiéru vykouzlit textilní doplňky – koberečky, přehozy, polštářky, závěsy či dekorace na zeď. Inspirujte se našimi tipy, jak je rafinovaně využít.

Měkké a hřejivé
Textilní doplňky z měkkých přízí navozují pocit tepla a útulna. Hřejivý kobereček, měkoučký pléd, pohodlný polštářek či vlněná dekorace na stěně přetvoří strohou místnost v příjemné prostředí jako stvořené k odpočinku.

 

 

foto Shutterstock

Efektní závěs
Působivý závěs ozdobený listy vytvořenými technikou macramé zvládne vytvořit i začátečník. Návod na jejich výrobu najdete na internetu. Pak už je jen stačí navázat na dřevěnou tyč a doplnit dlouhými třásněmi z příze.

 

 

foto Shutterstock

Dekorativní střapce
Střapce si můžete snadno vytvořit z příze a ozdobit si s nimi různé bytové doplňky – plédy, polštářky, závěsy na okně či na stěně. Zkrášlit si s nimi můžete ale i kabelku či tašku.

 

 

foto Shutterstock

Kombinace s přírodninami
Zkombinujte textilní dekoraci se sušenými květinami – výsledek, jako například tento něžný věneček, získá na zajímavosti. Jako základ můžete použít například dřevěný kruh.

 

 

foto Shutterstock

Originální kapsy
Z bambusových kruhů a příze na macramé si můžete vytvořit i nevšední kapsičky na květinovou výzdobu. Do nich pak můžete umístit suché květy, traviny a další přírodniny.

 

 

foto Shutterstock

Ozdobné polštářky
Z obyčejných dekoračních polštářků lze s pomocí macramé techniky vytvořit jedinečné kousky, které dodají vašemu interiéru punc originality. Ke slovu můžou přijít i třásně a střapce.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Jak vytvořit výjimečné bydlení s osobitým stylem?

Bydlení je nejenom místem, kde žijeme, ale také odrazem naší osobnosti, vkusu a stylu života. Výjimečné bydlení s osobitým stylem se nezakládá jen na náhodě nebo trendech, ale vyžaduje uvědomělý proces tvorby a plánování. Tento článek se bude zabývat hlavními kroky tohoto procesu.
Celý článek