Cozy autumn home with fabric pumpkins, candles, pillows and branches

Měkoučké a krásné

K tomu, abyste si vytvořili nové textilní doplňky do bytu, vám postačí jen základní znalosti šití. Navíc můžete při jejich výrobě využít i fleecové deky nebo starší pletené svetry.

Látková dýně

Pěknou dekoraci ve tvaru dýně snadno a rychle vyrobíte z kusu vhodné látky. Návod, jak na to, najdete na následující dvoustraně.

 

Polštář s aplikací

foto: Shutterstock

Na vytvoření podobného polštáře můžete použít měkkou fleecovou deku. Aplikaci ve tvaru dýně vystřihněte ze staršího trička nebo pleteného svetru a přišijte ji na přední díl polštáře na šicím stroji. Jako výplň použijte duté vlákno.

Stylové vázy

foto: Shutterstock

Vytvořte si elegantní návleky na vázy ze staršího pleteného svetru. Stačí ustřihnout rukávy, okraje zaobroubit a návlek natáhnout na obyčejnou skleněnou lahev.

 

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek