foto Shutterstock

Zútulněte si domov textilem

Teplo domova a příjemnou atmosféru dokážou v interiéru vykouzlit textilní doplňky – koberečky, přehozy, polštářky, závěsy či dekorace na zeď. Inspirujte se našimi tipy, jak je rafinovaně využít.

Měkké a hřejivé
Textilní doplňky z měkkých přízí navozují pocit tepla a útulna. Hřejivý kobereček, měkoučký pléd, pohodlný polštářek či vlněná dekorace na stěně přetvoří strohou místnost v příjemné prostředí jako stvořené k odpočinku.

 

 

foto Shutterstock

Efektní závěs
Působivý závěs ozdobený listy vytvořenými technikou macramé zvládne vytvořit i začátečník. Návod na jejich výrobu najdete na internetu. Pak už je jen stačí navázat na dřevěnou tyč a doplnit dlouhými třásněmi z příze.

 

 

foto Shutterstock

Dekorativní střapce
Střapce si můžete snadno vytvořit z příze a ozdobit si s nimi různé bytové doplňky – plédy, polštářky, závěsy na okně či na stěně. Zkrášlit si s nimi můžete ale i kabelku či tašku.

 

 

foto Shutterstock

Kombinace s přírodninami
Zkombinujte textilní dekoraci se sušenými květinami – výsledek, jako například tento něžný věneček, získá na zajímavosti. Jako základ můžete použít například dřevěný kruh.

 

 

foto Shutterstock

Originální kapsy
Z bambusových kruhů a příze na macramé si můžete vytvořit i nevšední kapsičky na květinovou výzdobu. Do nich pak můžete umístit suché květy, traviny a další přírodniny.

 

 

foto Shutterstock

Ozdobné polštářky
Z obyčejných dekoračních polštářků lze s pomocí macramé techniky vytvořit jedinečné kousky, které dodají vašemu interiéru punc originality. Ke slovu můžou přijít i třásně a střapce.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Nejkrásnější kvetoucí dříny

Nejkrásnější kvetoucí dříny

Přemýšlíte o tom, že byste si zkrášlili zahradu krásně kvetoucími dříny? Jejich sezóna je právě teď. Seznamte se s druhy, které jsme pro vás vybrali, a přečtěte si, jak je pěstovat.

Celý článek