foto Shutterstock

Zútulněte si domov textilem

Teplo domova a příjemnou atmosféru dokážou v interiéru vykouzlit textilní doplňky – koberečky, přehozy, polštářky, závěsy či dekorace na zeď. Inspirujte se našimi tipy, jak je rafinovaně využít.

Měkké a hřejivé
Textilní doplňky z měkkých přízí navozují pocit tepla a útulna. Hřejivý kobereček, měkoučký pléd, pohodlný polštářek či vlněná dekorace na stěně přetvoří strohou místnost v příjemné prostředí jako stvořené k odpočinku.

 

 

foto Shutterstock

Efektní závěs
Působivý závěs ozdobený listy vytvořenými technikou macramé zvládne vytvořit i začátečník. Návod na jejich výrobu najdete na internetu. Pak už je jen stačí navázat na dřevěnou tyč a doplnit dlouhými třásněmi z příze.

 

 

foto Shutterstock

Dekorativní střapce
Střapce si můžete snadno vytvořit z příze a ozdobit si s nimi různé bytové doplňky – plédy, polštářky, závěsy na okně či na stěně. Zkrášlit si s nimi můžete ale i kabelku či tašku.

 

 

foto Shutterstock

Kombinace s přírodninami
Zkombinujte textilní dekoraci se sušenými květinami – výsledek, jako například tento něžný věneček, získá na zajímavosti. Jako základ můžete použít například dřevěný kruh.

 

 

foto Shutterstock

Originální kapsy
Z bambusových kruhů a příze na macramé si můžete vytvořit i nevšední kapsičky na květinovou výzdobu. Do nich pak můžete umístit suché květy, traviny a další přírodniny.

 

 

foto Shutterstock

Ozdobné polštářky
Z obyčejných dekoračních polštářků lze s pomocí macramé techniky vytvořit jedinečné kousky, které dodají vašemu interiéru punc originality. Ke slovu můžou přijít i třásně a střapce.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek

Nápady na DIY úložná řešení

Nápady na DIY úložná řešení

V každé domácnosti se potýkáme s výzvou, jak efektivně uskladnit naše věci. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit úložná řešení, která nejen udrží vaši domácnost v pořádku, ale navíc je pořídíte levně a chytře.

Celý článek

Čemeřice kvetou i v zimě

Čemeřice kvetou i v zimě

Chcete-li obdivovat rozkvetlou zahradu i v zimě, vysaďte na záhony čemeřice. Stačí, když se teploty dostanou nad nulu – poupata se rozvinou i na sněhu. Pokud se mráz vrátí, jednoduše se zavřou, aby s lepším počasím zase vykvetla.

Celý článek