Zahrada pro psa

Má váš pes volný přístup na zahradu? Pokud mu život na ní chcete zpříjemnit, učinit bezpečným a zároveň zabránit tomu, aby zahradu ničil, přečtěte si následující tipy.

1 Voda – Fontánku či jezírko uvítají zvláště zástupci plemen milujících vodu. Než je ale zbudujete, mějte na paměti, že pes musí mít šanci dostat se i z vody ven. S ohledem na to musí být břehy jen mírně svažité či stupňovité, jistě ale ne vysoké a kolmé. I pak ale jezírko napřed vyzkoušejte a na psa při první zahradní koupeli dohlédněte.

2 Stín – I psi se mohou na slunci spálit či vedrem rovnou zkolabovat. Pokud jsou na zahradě velké stromy, není se čeho obávat, v opačném případě je ale pejskovi třeba zajistit stín jinak. Psí boudy už pokročily od nevzhledných překližkových či plastových kotců a v potřebách pro psy už jsou k vidění docela důmyslná ba i vtipně řešená psí útočiště.

3 Pozor na jedy – Některé z běžně rozšířených rostlin včetně azalek, lilií a chryzantém jsou pro psy jedovaté. Totéž platí o některých zahradních chemických přípravcích. Stejně tak i mnohé nástrahy na hady, kuny nebo krysy mohou být pro psa fatální. Pokud už je musíte nastražit, učiňte tak mimo dosah vašeho zvídavého kamaráda. Nepouštějte přitom ze zřetele známou skutečnost, že psi osvědčují až obdivuhodnou vynalézavost, když se snaží dostat k věcem, které před nimi skrýváte.

4 Místo na hraní – Unavený pes nezlobí, zatímco ze znuděného a netrénovaného psa kouká malér. Nechejte psa vyběhat na větším prostranství a budete mít snazší život.

5 Cesty – Psi rádi slídí kolem domu a hlídají. Cesty k tomu skýtají skvělou příležitost a koneckonců mohou vyhovovat i vám.

6 Vhodné materiály – Žádná součást zahrady by se neměla ani na přímém slunci nijak nebezpečně rozpalovat, povrchové úpravy by měly umožňovat pohodlnou chůzi naboso bez toho, aby kamínky ulpívaly na nohách či vázly ve zvířecích tlapách. Beton, cihly, světlá dlažba i oblázky plní svůj účel dobře. Mulčovací štěpky ani kůry psům neublíží.


Další články

Dejte to na gril!

Dejte to na gril!

Milujete večerní grilování? Pak spojte hned několik příjemných zážitků v jeden a vychutnejte si letní večeři s rodinou na zahradě či na terase. A můžete pozvat i pár přátel…

Celý článek

Zapečte to v troubě!

Zapečte to v troubě!

Nechce se vám trávit pěkný letní večer u plotny? Vyberte si ze svých oblíbených druhů letní zeleniny a dejte prostor troubě, aby část práce udělala za vás.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.