Jak se zbavit chlupů po mazlíčcích?

Bez pravidelného úklidu se domácnost se čtyřnohými chlupáči neobejde. Jak postupovat a jaké pomocníky vybrat, aby bylo vaše úsilí co nejjednodušší a nejefektivnější?

Pravidelné vyčesávání – základním způsobem, jak chlupy v domácnosti co nejvíce minimalizovat, je pravidelné kartáčování srsti vašeho mazlíčka. Navíc je lepší věnovat čas péči o něj než úklidu.

Lepivé válečky s výměnnými papíry – pomohou s bleskovým odstraněním malého množství chlupů nejen z oblečení, ale i z pohovky, polštářků či jiných bytových textilií.

Molitanová houbička – vložte ji do pračky spolu s prádlem. Chlupy se na ni během praní nachytají a nebudete je mít na vypraném prádle.

Gumová rukavice – navléknutou navlhčenou rukavicí snadno a rychle odstraníte chlupy z potahů či nízkých koberců.

Gumový kartáč – hodí se na očištění menších ploch, například látkových sedaček, křesel nebo sedáků na židlích. Poradí si i se silnější vrstvou chlupů.

Silný vysavače – na trhu už si můžete vybrat z nabídky speciálních vysavačů navržených pro vysávání zvířecí srsti. Kromě silného výkonu mají i speciální turbokartáče pro efektivní sesbírání chlupů z koberců a dalších textilií a jiné šikovné nástavce.

Antibakteriální vysavač – o jeho pořízení uvažujte zejména v případě, že s vámi váš mazlíček sdílí postel. UVC dezinfekční lampa vyčistí postele, matrace i lůžkoviny od alergenů, a to bez použití chemikálií.


Další články

Magický rozmarýn

Magický rozmarýn

Můžete jej používat jako koření, ale patří také do lékárny. Upravuje trávení a podporuje činnost jater, proto se jím tradičně ochucují tučné a masité pokrmy.

Celý článek

Květiny pro slunné záhony

Květiny pro slunné záhony

Příliš mnoho slunce mnohým rostlinám nesvědčí. Pokud však vyberete druhy, které naopak takové místo vyžadují, získáte pěkné zákoutí, aniž byste o něj museli příliš pečovat.

Celý článek

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.