Jak se zbavit chlupů po mazlíčcích?

Bez pravidelného úklidu se domácnost se čtyřnohými chlupáči neobejde. Jak postupovat a jaké pomocníky vybrat, aby bylo vaše úsilí co nejjednodušší a nejefektivnější?

Pravidelné vyčesávání – základním způsobem, jak chlupy v domácnosti co nejvíce minimalizovat, je pravidelné kartáčování srsti vašeho mazlíčka. Navíc je lepší věnovat čas péči o něj než úklidu.

Lepivé válečky s výměnnými papíry – pomohou s bleskovým odstraněním malého množství chlupů nejen z oblečení, ale i z pohovky, polštářků či jiných bytových textilií.

Molitanová houbička – vložte ji do pračky spolu s prádlem. Chlupy se na ni během praní nachytají a nebudete je mít na vypraném prádle.

Gumová rukavice – navléknutou navlhčenou rukavicí snadno a rychle odstraníte chlupy z potahů či nízkých koberců.

Gumový kartáč – hodí se na očištění menších ploch, například látkových sedaček, křesel nebo sedáků na židlích. Poradí si i se silnější vrstvou chlupů.

Silný vysavače – na trhu už si můžete vybrat z nabídky speciálních vysavačů navržených pro vysávání zvířecí srsti. Kromě silného výkonu mají i speciální turbokartáče pro efektivní sesbírání chlupů z koberců a dalších textilií a jiné šikovné nástavce.

Antibakteriální vysavač – o jeho pořízení uvažujte zejména v případě, že s vámi váš mazlíček sdílí postel. UVC dezinfekční lampa vyčistí postele, matrace i lůžkoviny od alergenů, a to bez použití chemikálií.


Další články

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Čím krmit kotě

Čím krmit kotě

Máte doma koťátko nebo uvažujete o jeho pořízení? Pak je určitě velmi důležité se připravit na to, jak budete kočku správně krmit.

Celý článek

Přečtěte si