Psi vhodní k dětem. Jakého si vybrat?

Která plemena se nejlépe hodí do rodiny s malými dětmi? Vybírejte podle velikosti, temperamentu a ochotě se přizpůsobit. Tady je několik z těch, která patří k nejlepším:

Zlatý retrívr – je sebejistý, chytrý, přítulný a věrný. Nebývá agresivní ani ostýchavý, zato je velmi trpělivý, což z něj dělá perfektní společnost pro děti. Potřebuje hodně pohybu, miluje zábavu, je láskyplný, poslušný a vaše děti se do něj okamžitě zamilují.

Labradorský retrívr – je hravý, trpělivý, milující, ochranářský a spolehlivý. Mezi jeho další dobré vlastnosti patří například vysoká inteligence a také dobrá odezva při výcviku. Vyžaduje hodně pohybu (miluje například plavání).

Pudl – je chytrý a poslušný, hravý a vyhledává dobrodružství. Na druhou stranu dokáže být často ostýchavý před cizími lidmi, i když se známými lidmi ani dětmi problémy nemá.

Irský setr – je hravý, energický, miluje být mezi lidmi a vyhraje si i s dětmi. Tito psi milují společnost své rodiny natolik, že když jsou sami, hrozně trpí. Pokud jsou obklopeni svými nejbližšími, jsou šťastní a jejich chování je ukázkové. Vyžadují hodně pohybu.

Maďarský ohař – má veselou povahu, mírné chování a je věrný a oddaný. Psi této rasy bývají také poslušní, sebejistí a chytří, se svou rodinou si vytváří velmi silné pouto a také se rychle učí nové triky. Jsou citliví, mírní, a přitom plní energie.

Bígl – je skvělou volbou pro rodinný život, hlavně díky své velikosti (můžete ho bez problémů nosit v náručí) a klidné povaze. Pokud vaše děti rády tráví čas venku, nemůžete jim vybrat lepšího společníka na prozkoumávání lesních stezek.

 


Zdroj: vse-pro-zviratka.cz

Další články

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Čím krmit kotě

Čím krmit kotě

Máte doma koťátko nebo uvažujete o jeho pořízení? Pak je určitě velmi důležité se připravit na to, jak budete kočku správně krmit.

Celý článek

Přečtěte si