Kočka sama doma

Chystáte se odjet na víkend, či dokonce na dovolenou, a přemýšlíte o tom, že necháte doma kočku samotnou… Jak dlouho a za jakých podmínek je to pro ni bezpečné?

Většinou se uvádí jako přijatelné nechat kočku doma samotnou přes jednu noc, pak už by ji raději měl někdo jít zkontrolovat. Existují ale domácnosti, kde nechávají kočky samotné doma i přes víkend. Vše ale musí být důsledně zabezpečeno –bezpečný byt, kočky jsou na domov bez dvounožců zvyklé, mají spousty vody a granulí různě po bytě a dostatek záchodků…

Na co nezapomenout

Nenechávejte v bytě žádné hračky na provázku, mašličce, nebo gumičce a podobně. Před odchodem si vždy kočky spočítejte – zní to komicky, ale ujistěte se, že žádná není v zavřené místnosti, ve skříni nebo v šuplíku.

Zajistěte jim tepelnou pohodu. V zimě nechte topení, v létě zvažte, co je nejvhodnější.

Připravte jim dostatečný počet záchodků. Nikdo vám neřekne, kolik je akorát pro vaši kočku nebo kočky, je to velmi individuální. Jako základní vodítko můžete použít číslo „počet koček plus jedna“.

Dostatek potravy – bohužel asi jen suché tedy granulí. Zajistěte dostatek vody – představte si sami sebe, jak pijete z den staré sklenice s vodou. Žádná miska s vodou by se neměla dát převrhnout, a určitě je dobré nechat někde záložní misku. Pokud máte fontánku na pití, je to dobré řešení.

Někdo na hlídání

Pokud máte někoho vhodného mezi příbuznými nebo známými, domluvte se s ním, že aspoň jednou denně za kočkou zajde, doplní jí krmení, vodu a vyčistí záchodky. Pokud o nikom nevíte, můžete využít profesionály – tzv. catsittery. Sehnat někoho na hlídání je ideální varianta, protože kočka zůstane ve známém prostředí a ničím se moc nemusí stresovat. Alternativou je samozřejmě využití služeb kočičího hotelu.


Zdroj: www.modrykocour.cz

Další články

Dejte to na gril!

Dejte to na gril!

Milujete večerní grilování? Pak spojte hned několik příjemných zážitků v jeden a vychutnejte si letní večeři s rodinou na zahradě či na terase. A můžete pozvat i pár přátel…

Celý článek

Zapečte to v troubě!

Zapečte to v troubě!

Nechce se vám trávit pěkný letní večer u plotny? Vyberte si ze svých oblíbených druhů letní zeleniny a dejte prostor troubě, aby část práce udělala za vás.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.