Kočka sama doma

Chystáte se odjet na víkend, či dokonce na dovolenou, a přemýšlíte o tom, že necháte doma kočku samotnou… Jak dlouho a za jakých podmínek je to pro ni bezpečné?

Většinou se uvádí jako přijatelné nechat kočku doma samotnou přes jednu noc, pak už by ji raději měl někdo jít zkontrolovat. Existují ale domácnosti, kde nechávají kočky samotné doma i přes víkend. Vše ale musí být důsledně zabezpečeno –bezpečný byt, kočky jsou na domov bez dvounožců zvyklé, mají spousty vody a granulí různě po bytě a dostatek záchodků…

Na co nezapomenout

Nenechávejte v bytě žádné hračky na provázku, mašličce, nebo gumičce a podobně. Před odchodem si vždy kočky spočítejte – zní to komicky, ale ujistěte se, že žádná není v zavřené místnosti, ve skříni nebo v šuplíku.

Zajistěte jim tepelnou pohodu. V zimě nechte topení, v létě zvažte, co je nejvhodnější.

Připravte jim dostatečný počet záchodků. Nikdo vám neřekne, kolik je akorát pro vaši kočku nebo kočky, je to velmi individuální. Jako základní vodítko můžete použít číslo „počet koček plus jedna“.

Dostatek potravy – bohužel asi jen suché tedy granulí. Zajistěte dostatek vody – představte si sami sebe, jak pijete z den staré sklenice s vodou. Žádná miska s vodou by se neměla dát převrhnout, a určitě je dobré nechat někde záložní misku. Pokud máte fontánku na pití, je to dobré řešení.

Někdo na hlídání

Pokud máte někoho vhodného mezi příbuznými nebo známými, domluvte se s ním, že aspoň jednou denně za kočkou zajde, doplní jí krmení, vodu a vyčistí záchodky. Pokud o nikom nevíte, můžete využít profesionály – tzv. catsittery. Sehnat někoho na hlídání je ideální varianta, protože kočka zůstane ve známém prostředí a ničím se moc nemusí stresovat. Alternativou je samozřejmě využití služeb kočičího hotelu.


Zdroj: www.modrykocour.cz

Další články

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Čím krmit kotě

Čím krmit kotě

Máte doma koťátko nebo uvažujete o jeho pořízení? Pak je určitě velmi důležité se připravit na to, jak budete kočku správně krmit.

Celý článek

Přečtěte si