Mýty a fakta o kočkách

Mýty a fakta o kočkách

1 Kočka potřebuje mléko
Je pravda, že mléko kočičkám chutná, ale jejich střevům nedělá dobře, protože neumějí trávit laktózu. Pití kravského mléka jim způsobuje průjmy. Nabídněte jim speciální mléko pro kočky nebo zakysané výrobky.

2 Kočka loví, když hladoví
Omyl, i micka nacpaná k prasknutí si ráda počíhá na myšku, protože ji to jednoduše baví. Jediný rozdíl mezi sytou a hladovou kočkou je v tom, že nakrmená číča si s hlodavcem jen pohraje, zatímco hladová svou kořist slupne.

3 Kočka má „devět životů“
Je pravda, že kočky mají výtečně vyvinuté střední ucho (orgán rovnováhy), takže většinou dopadají na všechny čtyři, ale to neznamená, že si nemohou některou z tlapek při pádu pochroumat. Ublížit si mohou z jakékoli výšky, když nestihnou tělo dotočit a přistanou na zádech či boku.

4 Zdravá kočka nezvrací
Kdepak, zvracení nemusí být u mourků a micinek příznak choroby. Zbavují se tak chuchvalců chlupů (bezoárů), jež se jim dostanou do žaludku při přepečlivé hygieně. Ve volné přírodě se „vyčistí“ konzumací trávy.


Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek