Mýty a fakta o kočkách

Mýty a fakta o kočkách

1 Kočka potřebuje mléko
Je pravda, že mléko kočičkám chutná, ale jejich střevům nedělá dobře, protože neumějí trávit laktózu. Pití kravského mléka jim způsobuje průjmy. Nabídněte jim speciální mléko pro kočky nebo zakysané výrobky.

2 Kočka loví, když hladoví
Omyl, i micka nacpaná k prasknutí si ráda počíhá na myšku, protože ji to jednoduše baví. Jediný rozdíl mezi sytou a hladovou kočkou je v tom, že nakrmená číča si s hlodavcem jen pohraje, zatímco hladová svou kořist slupne.

3 Kočka má „devět životů“
Je pravda, že kočky mají výtečně vyvinuté střední ucho (orgán rovnováhy), takže většinou dopadají na všechny čtyři, ale to neznamená, že si nemohou některou z tlapek při pádu pochroumat. Ublížit si mohou z jakékoli výšky, když nestihnou tělo dotočit a přistanou na zádech či boku.

4 Zdravá kočka nezvrací
Kdepak, zvracení nemusí být u mourků a micinek příznak choroby. Zbavují se tak chuchvalců chlupů (bezoárů), jež se jim dostanou do žaludku při přepečlivé hygieně. Ve volné přírodě se „vyčistí“ konzumací trávy.


Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…