Kočičí důkazy lásky

Není vaše kočička tak mazlivá, jak byste si přáli? Vůbec to nemusí znamenat, že vás má málo ráda. Existuje totiž spousta dalších způsobů, jak vám svou náklonnost projevuje.

Kočičí mrkání – Tento projev je jedním z nejkrásnějších. Kočka je klidná, důvěřuje vám, něžně přivírá oči a pak se na vás rozněžněle podívá. Pohled za milion!

Rytmické přešlapování – Takzvaný mléčný krok má vaše šelma zažitý ještě z dob, kdy byla koťátko. Pokud i na vás takto ráda přešlapuje, můžete si být jistí, že vám dává najevo svou důvěru.

Ocas – Kočky používají svůj ocas především jako kormidlo při skoku, je to ale také dekodér nálad a zpráv, signalizují jím nespokojenost i snahu získat pozornost. Pokud se o vás kočka něžně otře a ovine ocas, máte jistotu, že vás má ráda, alespoň prozatím, když má náladu.

Předení – Jeden z nejznámějších znaků spokojenosti. Když budete kočku jemně hladit a mazlit se s ní, vrněním vám dá najevo, že je ve vaší přítomnosti ráda.

Společné spaní – Kočka jsou přebornice ve spaní. A pokud vyhledá vaši přítomnost, lehne si k vám a chce tuto nejlepší chvíli svého života s vámi sdílet, pak si můžete být jistí, že vám vaše šelma plně důvěřuje. Pak už ji jen můžete pohladit na dobrou noc.

Otírání hlavou – Kočky mají na tvářích pachové žlázy a otíráním se o předměty si v podstatě značkují své teritorium kočičími feromony. Otírání hlavou je ale také znak náklonnosti, zanechávají na vás vůně z pachových žláz, kterými kočka říká: mám tě ráda a beru tě.

Zdroj: www.radaveterinare.cz

 


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Psí srst potřebuje péči

Psí srst potřebuje péči

Zdravá a lesklá srst je nejlepším důkazem, že se o svého chlupatého kamaráda dobře staráme, že je v dobrém zdravotním stavu. Jak ji správně udržovat, aby byla jeho ozdobou?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…