Kočky jsou považovány za členy rodiny

Čím dál větší oblibu koček v českých domácnostech ukazuje hned několik průzkumů z poslední doby.

Podle toho, který se uskutečnil pro značku Sheba, považují majitelé koček v osmdesáti sedmi procentech případů svého domácího mazlíčka za člena rodiny, přítele, miláčka či dítě. Čtyřicet procent dotázaných dokonce vlastní více než jednu kočku. Celých šedesát osm procent respondentů je přesvědčeno, že největší radost udělají kočkám něčím dobrým na zub, ať už kvalitním krmivem nebo kapsičkou. Ve městech jsou kočky rodině mnohem bližší a platí zde za pravého domácího mazlíčka, zatímco lidé na vesnici přistupují ke kočkám více odtažitě. Jak pro změnu upozorňují data od společnosti Purina, jedním z nejčastějších důvodů návštěvy veterináře je pro majitele koček výskyt problémů s močovým traktem.

Nejčastějším druhem onemocnění dolních močových cest u koček je takzvaná ideopatická cystitida. Až šedesát procent urinárních potíží u koček je způsobeno právě díky ní. Za pozornost stojí to, že klíčovou roli při zvládnutí či předcházení této chorobě hraje výživa.

 


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Čím krmit kotě

Čím krmit kotě

Máte doma koťátko nebo uvažujete o jeho pořízení? Pak je určitě velmi důležité se připravit na to, jak budete kočku správně krmit.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.