Svícny nejen na slavnostní stůl

Stejně jako „živý“ oheň v krbu vytváří v místnosti příjemnou pohodu, tak i malé plamínky svíček dokážou navodit příjemnou atmosféru u svátečního stolu.

Na slavnostně prostřenou štědrovečerní tabuli, ale třeba i jen na konferenční stolek během zimních dnů svícny patří. Je jen na vás, jestli zvolíte nápadnější svícen na jednu velkou svíčku, nebo několik menších svícínků. Ty ani nemusí být vždy stejné, hezké aranžmá můžete vytvořit z několika svícnů podobných tvarů nebo ze stejného materiálu. Tím může být sklo, porcelán, keramika, dřevo i kov. Inspirujte se našimi tipy.

Chcete-li vytvořit opravdu jedinečnou slavnostní atmosféru, věnujte výběru osvětlení svou pozornost. Zkombinovat můžete i světelné řetězy a velké i malé hořící svíčky

Svícny z čirého lisovaného skla působí křehce a dekorativně. Krásně v nich vyniknou vysoké štíhlé bílé svíce (Ikea)

Doplňte obyčejné skleněné svícny na čajové svíčky pěknými šiškami a vytvořte si na stole čarovný les…

 

Zelené chvojí na dřevěné desce stolu doplňte vysokými štíhlými svícemi v kovových svícnech a docílíte tak elegantního vintage stylu

 

Svícen Andělské zvonění na 4 vysoké svíce – otáčí se a zvoní (Ikea)

 

Pětiramenný LED svícen má elegantní tvar a nehrozí od něj nebezpečí požáru (Ikea)

 

Svícen kompaktního tvaru ze dřeva zebrano na čtyři čajové svíčky (Truhlářství Cvikr

 

Kulovitý svícen na čajovou svíčku se zajímavou strukturou připomínající řezbu dřeva (Kika)

 

Dekorativní kovový svícen značky Clayre & Eef má méně obvyklý tvar (Almara Shop)

 

Svícen Yasmin z kovu a barevného skla na čajovou svíčku v romantickém stylu (Westwing)

 

Pětiramenný kovový svícen v historizujícím stylu značky Clayre & Eef pro milovníky dekorací v duchu starých časů (Almara Shop)

www.almara-shop.cz, www.ikea.cz, www.kika.cz, www.truhlarstvi-cvikr.cz, www.westwing.cz

 

 


Text: tvr; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Zábradlí z provazu

Zábradlí z provazu

Zábradlí zhotovené z provazu či ze sítě může spolehlivě nahradit to klasické dřevěné či kovové. Toto netradiční řešení působí stylově a lze z něj udělat jedinečný interiérový doplněk.

Celý článek

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy můžete natírat oleji, vosky a laky. Každý z těchto druhů nátěrů má své klady, zápory i specifika pro využití podlahy a její údržbu. Přečtěte si, podle čeho si správně vybrat.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.