Svícny nejen na slavnostní stůl

Stejně jako „živý“ oheň v krbu vytváří v místnosti příjemnou pohodu, tak i malé plamínky svíček dokážou navodit příjemnou atmosféru u svátečního stolu.

Na slavnostně prostřenou štědrovečerní tabuli, ale třeba i jen na konferenční stolek během zimních dnů svícny patří. Je jen na vás, jestli zvolíte nápadnější svícen na jednu velkou svíčku, nebo několik menších svícínků. Ty ani nemusí být vždy stejné, hezké aranžmá můžete vytvořit z několika svícnů podobných tvarů nebo ze stejného materiálu. Tím může být sklo, porcelán, keramika, dřevo i kov. Inspirujte se našimi tipy.

Chcete-li vytvořit opravdu jedinečnou slavnostní atmosféru, věnujte výběru osvětlení svou pozornost. Zkombinovat můžete i světelné řetězy a velké i malé hořící svíčky

Svícny z čirého lisovaného skla působí křehce a dekorativně. Krásně v nich vyniknou vysoké štíhlé bílé svíce (Ikea)

Doplňte obyčejné skleněné svícny na čajové svíčky pěknými šiškami a vytvořte si na stole čarovný les…

 

Zelené chvojí na dřevěné desce stolu doplňte vysokými štíhlými svícemi v kovových svícnech a docílíte tak elegantního vintage stylu

 

Svícen Andělské zvonění na 4 vysoké svíce – otáčí se a zvoní (Ikea)

 

Pětiramenný LED svícen má elegantní tvar a nehrozí od něj nebezpečí požáru (Ikea)

 

Svícen kompaktního tvaru ze dřeva zebrano na čtyři čajové svíčky (Truhlářství Cvikr

 

Kulovitý svícen na čajovou svíčku se zajímavou strukturou připomínající řezbu dřeva (Kika)

 

Dekorativní kovový svícen značky Clayre & Eef má méně obvyklý tvar (Almara Shop)

 

Svícen Yasmin z kovu a barevného skla na čajovou svíčku v romantickém stylu (Westwing)

 

Pětiramenný kovový svícen v historizujícím stylu značky Clayre & Eef pro milovníky dekorací v duchu starých časů (Almara Shop)

www.almara-shop.cz, www.ikea.cz, www.kika.cz, www.truhlarstvi-cvikr.cz, www.westwing.cz

 

 


Text: tvr; foto: Shutterstock

Další články

Ozdobná koule s tújí

Ozdobná koule s tújí

Nevíte, co s ostříhanými větvičkami tújí? Použijte je k výrobě této jednoduché dekorace. Budete ji mít hotovou za chvilku a může vám zdobit stůl celou zimu.

Celý článek

​ Krabičky na karty

​ Krabičky na karty

Pěkná dřevěná krabička se může stát vděčným dárkem, zejména pokud ji vlastnoručně vyzdobíte a vytvoříte tak jedinečný kousek. Může sloužit třeba jako úschovna na karty.

Celý článek

Hruškové mlsání

Hruškové mlsání

Dopřejte si sladkou tečku za podzimním menu v podobě hruškového koláče, muffinu nebo slaďoučké pečené hrušky. Určitě si trochu toho ovocného mlsání zasloužíte!

Celý článek

Brambory na slano i na sladko

Brambory na slano i na sladko

Jídla z brambor se nikdy neomrzí. Vyzkoušejte tradiční a osvědčené recepty, které přijdou chuti nejen na podzim. Co takhle švestkové knedlíky, bramborový guláš nebo bramboráčky se slaninou?

Celý článek

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…