Pozdravy jara

Nemůžete se dočkat příchodu jara? Vytvořte si jarní atmosféru alespoň v bytě. Kupte si rychlené primulky či krokusy, nebo si naaranžujte kytičku sněženek ze zahrádky.


Barevné primule

Seženete je v každém květinářství a snadno si tak přinesete kousek jara až domů. Bude jim to slušet například v proutěném košíku nebo jiném obalu z přírodního materiálu. Podobně jako ostatní rychlené jarní květiny i primule ocení chladnější, hodně světlé místo. Pokud máte zahrádku, určitě je po odkvětu nevyhazujte. Dobře je zalévejte, a jakmile to počasí dovolí, vysaďte je ven, nejlépe do polostínu.


Něžné krokusy

Oblíbené jarní květy krokusů můžete doma přesadit do zdobeného květináče nebo třeba do hrnečku. Zkuste povrch hlíny pokrýt drobnými bílými oblázky a vytvoříte tak zajímavou dekoraci. Po odkvětu a zatažení cibulky skladujte na suchém temném místě. Na podzim je pak vysaďte ven na slunné místo.


Drobné sněženky

V přírodě sněženky netrhejte, protože jsou chráněné. Pokud se vám ale rozrostly na zahradě, kytička jejich bílých kvítků vám jistě udělá radost i doma. Doplňte je například zeleným chvojím a vložte do vázičky ozdobené bavlněnou krajkou. Toto jednoduché aranžmá pak krásně ozdobí váš stůl nebo okenní parapet.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Méně známé slunečnice

Méně známé slunečnice

Jasně žluté květy slunečnic patří k nepřehlédnutelným ozdobám našich venkovských zahrádek. Víte ale, že jich je více druhů? Který se bude nejlépe vyjímat na té vaší?

Celý článek

Mečíky neboli gladioly

Mečíky neboli gladioly

Patří k nejvýraznějším květinám v zahradě. Při správném pěstování dorůstají do výšky až metr a půl. Jakou barvu či tvar květů si z široké nabídky vyberete?

Celý článek

Barevné zvonky

Barevné zvonky

Jsou poměrně nenáročné na pěstování, a navíc vaši zahradu zkrášlí záplavou atraktivních květů. Mohou být zcela nízké i pěkně vysoké. Které zvonky si z naší nabídky vyberete?

Celý článek

Přečtěte si