Pozdravy jara

Nemůžete se dočkat příchodu jara? Vytvořte si jarní atmosféru alespoň v bytě. Kupte si rychlené primulky či krokusy, nebo si naaranžujte kytičku sněženek ze zahrádky.


Barevné primule

Seženete je v každém květinářství a snadno si tak přinesete kousek jara až domů. Bude jim to slušet například v proutěném košíku nebo jiném obalu z přírodního materiálu. Podobně jako ostatní rychlené jarní květiny i primule ocení chladnější, hodně světlé místo. Pokud máte zahrádku, určitě je po odkvětu nevyhazujte. Dobře je zalévejte, a jakmile to počasí dovolí, vysaďte je ven, nejlépe do polostínu.


Něžné krokusy

Oblíbené jarní květy krokusů můžete doma přesadit do zdobeného květináče nebo třeba do hrnečku. Zkuste povrch hlíny pokrýt drobnými bílými oblázky a vytvoříte tak zajímavou dekoraci. Po odkvětu a zatažení cibulky skladujte na suchém temném místě. Na podzim je pak vysaďte ven na slunné místo.


Drobné sněženky

V přírodě sněženky netrhejte, protože jsou chráněné. Pokud se vám ale rozrostly na zahradě, kytička jejich bílých kvítků vám jistě udělá radost i doma. Doplňte je například zeleným chvojím a vložte do vázičky ozdobené bavlněnou krajkou. Toto jednoduché aranžmá pak krásně ozdobí váš stůl nebo okenní parapet.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Opojné šeříky

Opojné šeříky

Máte také tak rádi vůni šeříků? Jejich krásné bohaté květy jsou každé jaro ozdobou zahrady. Víte, že jich existuje více druhů? Vyberte si, které z nich budou vaší zahradě nejvíce slušet.

Celý článek

Léto s hortenzií

Léto s hortenzií

Hortenzie je oblíbenou rostlinou. Má úžasné květy jemných pastelových barev, které přímo svádějí k vázání do kytic i k výrobě nejrůznějších dekorací.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.