Pozdravy jara

Nemůžete se dočkat příchodu jara? Vytvořte si jarní atmosféru alespoň v bytě. Kupte si rychlené primulky či krokusy, nebo si naaranžujte kytičku sněženek ze zahrádky.


Barevné primule

Seženete je v každém květinářství a snadno si tak přinesete kousek jara až domů. Bude jim to slušet například v proutěném košíku nebo jiném obalu z přírodního materiálu. Podobně jako ostatní rychlené jarní květiny i primule ocení chladnější, hodně světlé místo. Pokud máte zahrádku, určitě je po odkvětu nevyhazujte. Dobře je zalévejte, a jakmile to počasí dovolí, vysaďte je ven, nejlépe do polostínu.


Něžné krokusy

Oblíbené jarní květy krokusů můžete doma přesadit do zdobeného květináče nebo třeba do hrnečku. Zkuste povrch hlíny pokrýt drobnými bílými oblázky a vytvoříte tak zajímavou dekoraci. Po odkvětu a zatažení cibulky skladujte na suchém temném místě. Na podzim je pak vysaďte ven na slunné místo.


Drobné sněženky

V přírodě sněženky netrhejte, protože jsou chráněné. Pokud se vám ale rozrostly na zahradě, kytička jejich bílých kvítků vám jistě udělá radost i doma. Doplňte je například zeleným chvojím a vložte do vázičky ozdobené bavlněnou krajkou. Toto jednoduché aranžmá pak krásně ozdobí váš stůl nebo okenní parapet.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Trávník, nebo květnatá louka?

Trávník, nebo květnatá louka?

Pečlivě pěstovaný trávník patřil dlouhá léta k ozdobě každé zahrady. V posledních letech je však nahrazují květnaté louky. Obojí má své výhody i nevýhody, přečtěte si jaké.

Celý článek

Něžná krása violek

Něžná krása violek

Když se rozhodnete pěstovat violky, mohou vám zahradu zdobit fialky nebo i macešky. Proč? Oba druhy spojuje český i latinský rodový název violka a Viola. Přečtěte si o nich více.

Celý článek

Begonie do truhlíku, záhonu i na terasu

Begonie do truhlíku, záhonu i na terasu

Můžete si s nimi vyzdobit květinové záhony na zahradě, terasu či balkon zkrášlí begonie v truhlících a doma v bytě vás potěší krásné květy pokojovek. Podívejte se, z jakých druhů můžete vybírat.

Celý článek