Něžné sněženky

Patří k prvním poslům jara. Pokud je nemáte na své zahrádce, můžete si jejich malé svazečky koupit. Byla by ale škoda koupenou kytičku jen tak zastrčit do skleničky. Nabízíme pár tipů, jak je nápaditě naaranžovat.

Romantické

Štamprlička se sněženkami je vložena do neobvyklé starorůžové nádobky. Aby byl romantický dojem dokonalý, můžete přidat ještě sněhobílé motýlky, případně ptáčky, peříčka nebo jiné jemné dekorace.

 

Se stužkou

Někdy stačí jen drobnost: obyčejnou sklenici naplňte drobnými kamínky a obtočte ozdobnou stužkou.

 

V košíčku

Máte-li k dispozici malinký proutěný košíček, můžete ho také využít. I když je to kombinace nezvyklá, vypadá velmi zajímavě. Jediné, co si musíte pohlídat, je výška vložené skleničky, nebylo by hezké, aby byl její kraj vidět.

 

V porcelánu

Použijte místo klasické vázičky porcelánovou cukřenku nebo hrneček po babičce. Uvidíte, jak to sněženkám bude slušet.

 

Pastelové barvy

K bílým kvítkům se hodí jemné pastelové barvy. Naaranžujte svazečky sněženek třeba do růžové nebo svěží zelené nádobky.

V kalisku

Vhodnou nádobkou na sněženky je také kalíšek na vajíčka. Můžete je zkombinovat i s jinými jarními kvítky.


Jak je pěstovat

Sněženky jsou ve volné přírodě chráněné, ale nic vám nebrání vypěstovat si je na zahradě. Kromě těch volně rostoucích klasických sněženek existují i jiné zahradní formy, například plnokvěté nebo velkokvěté. Vyžadují slunné nebo poloslunné stanoviště s propustnou a vlhkou půdou. Cibulky se sázejí od září do října do hloubky 5 až 7 cm. Lépe vyniknou ve skupinkách, proto jich sázejte větší množství na vzdálenost 7 až 10 cm. Lze je sázet pod keře nebo i vyšší listnaté stromy, to je vlastně místo, které jim určila příroda, tam se jim tedy bude dařit nejlépe.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Méně známé slunečnice

Méně známé slunečnice

Jasně žluté květy slunečnic patří k nepřehlédnutelným ozdobám našich venkovských zahrádek. Víte ale, že jich je více druhů? Který se bude nejlépe vyjímat na té vaší?

Celý článek

Mečíky neboli gladioly

Mečíky neboli gladioly

Patří k nejvýraznějším květinám v zahradě. Při správném pěstování dorůstají do výšky až metr a půl. Jakou barvu či tvar květů si z široké nabídky vyberete?

Celý článek

Barevné zvonky

Barevné zvonky

Jsou poměrně nenáročné na pěstování, a navíc vaši zahradu zkrášlí záplavou atraktivních květů. Mohou být zcela nízké i pěkně vysoké. Které zvonky si z naší nabídky vyberete?

Celý článek

Zelené hnojení

Zelené hnojení

Nemáte možnost dopřát svým záhonům pravidelnou dávku chlévské mrvy? Rostliny přesto nemusejí trpět nedostatkem živin. Nahraďte hnůj zeleným hnojením.

Celý článek

Přečtěte si