Medová limonáda s levandulí

O prázdninách je nejlépe venku v přírodě, a tak nemíříte-li zrovna na dovolenou k moři, jistě si rádi užíváte dny na zahradě či na terase. Nechte se při tom inspirovat naším receptem.

 

  • 1 l vody
  • 5 lžic medu
  • 2 citrony
  • čerstvá levandule
  • led

Část vody odlijte do kastrůlku, přidejte med, zahřejte a míchejte, aby se med rozpustil Přisypte levandulové květy (podle chuti) a nechte asi 30 minut stát, dokud směs nezchladne. Pak ji přeceďte do džbánku, přilijte citronovou šťávu a zbylou vodu a promíchejte. Přidejte kostky ledu a podávejte.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Zavářky a vložky do polévek

Zavářky a vložky do polévek

Rádi byste vyzkoušeli nějakou novou zavářku do klasického čirého vývaru? Pojďte s námi nahlédnout do moudrých kuchařských knih a inspirujte recepty, které prověřil čas.

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Zdravé polévky

Zdravé polévky

Polévky připravené z jarní zeleniny jsou plné vitaminů. Přidejte do nich divoké zelené bylinky nebo třeba jedlé květy a připravte si tak nezapomenutelný kulinářský zážitek.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.