Medová limonáda s levandulí

O prázdninách je nejlépe venku v přírodě, a tak nemíříte-li zrovna na dovolenou k moři, jistě si rádi užíváte dny na zahradě či na terase. Nechte se při tom inspirovat naším receptem.

 

  • 1 l vody
  • 5 lžic medu
  • 2 citrony
  • čerstvá levandule
  • led

Část vody odlijte do kastrůlku, přidejte med, zahřejte a míchejte, aby se med rozpustil Přisypte levandulové květy (podle chuti) a nechte asi 30 minut stát, dokud směs nezchladne. Pak ji přeceďte do džbánku, přilijte citronovou šťávu a zbylou vodu a promíchejte. Přidejte kostky ledu a podávejte.


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Sladká a voňavá rajčata

Sladká a voňavá rajčata

Sezóna rajčat je v plném proudu, a tak si můžete připravit oblíbené pochoutky z výpěstků z vlastní zahrádky nebo z čerstvých, na slunci vypěstovaných sladkých a aromatických plodů.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.