Aby se mazlíčci neztratili

I ten nejposlušnější pes se může ztratit, když ho něco vyleká, o kočičích tulácích ani nemluvě. Zvýšit šanci na brzký návrat domácího mazlíčka domů pomohou jednoduché doplňky, ohlídat nám ho může elektronika.

Každý pes starší 3 měsíců sice musí být označen mikročipem, řešení je to ale polovičaté, neboť státní registr, v němž bude možné podle čísla čipu vyhledat majitele, má být zřízen nejdříve v roce 2022. Zatím existuje několik soukromých registrů, což dohledání komplikuje.
Větší nadějí je psí známka s unikátním číslem a názvem obce, kde je pejsek registrovaný, jenže je tu omezení v podobě úředních hodin. Nabízí se ale několik dalších řešení.

 

Jednoduchá ochrana

Nejběžnější je vybavení pejska, případně kočičky, přívěskem s vyrytou adresou a telefonním kontaktem nebo pouzdrem s těmito údaji. Snadno ale může dojít k jejich ztrátě. Velkou šanci dává postroj s dostatečně velkým vytištěným telefonním číslem, nejlépe v reflexní barvě. Dnes, kdy většina z nás u sebe nosí neustále mobil, je viditelný kontakt na majitele jednoznačně nejrychlejším a nejbezpečnějším řešením pro všechny zúčastněné.

Pokud jde o dohled nad zvířetem v uzavřeném prostoru, postačí obyčejná rolnička, která cinkáním upozorňuje, kde se po domě či zahradě štěně, kočka nebo třeba králík pohybuje.

 

 

GPS lokátor hlásí, kde se pes aktuálně nachází

Svítící doplňky

Mít přehled o pohybu psa na vycházce zejména za zhoršené viditelnosti pomohou reflexní vesty, postroje nebo blikající obojky. Snižují i riziko nehody, když pes vběhne do vozovky.

 

 

Pomůže i přívěsek s vyrytým kontaktem na majitele

Elektronický dohled

Máme-li doma chronického tuláka nebo milovníka, kterému by úniky mohl závidět sám velký kouzelník Houdini, bude dobrou volbou GPS lokátor, který se připevní na obojek. Přes mobilní aplikaci z něj přicházejí informace o jeho aktuální pozici. Prozradí i trasy, jimiž se pes na zálety vydává. Útěkům lze zabránit instalací elektronického plotu. Kdykoliv zvířátko vstoupí na hranici vymezeného prostoru, dostane přes kontaktní body ve speciálním obojku nepříjemný elektrostatický impuls, který je od překročení odradí.

Reflexní prvky zabrání i nehodě (Alza)

Obojek pro psa s LED světýlky (Hornbach)


alza.cz, hornbach.cz, tropicalzoo.cz

Další články

Nezapomeňte na antiparazitika

Nezapomeňte na antiparazitika

Pes nebo kočka se mohou venku snadno nakazit parazity a pak je přenést na ostatní členy domácnosti. Nezapomeňte je proto pravidelně ošetřit a věnujte pozornost i prevenci.

Celý článek

Jak pečovat o štěně

Jak pečovat o štěně

Když si domů přineseme chlupatou kouličku, přebíráme tím odpovědnost za její psí mámu. Musíme štěněti věnovat stejnou péči a lásku, aby z něho vyrostl zdravý a bezproblémový člen domácnosti.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.