Aby se mazlíčci neztratili

I ten nejposlušnější pes se může ztratit, když ho něco vyleká, o kočičích tulácích ani nemluvě. Zvýšit šanci na brzký návrat domácího mazlíčka domů pomohou jednoduché doplňky, ohlídat nám ho může elektronika.

Každý pes starší 3 měsíců sice musí být označen mikročipem, řešení je to ale polovičaté, neboť státní registr, v němž bude možné podle čísla čipu vyhledat majitele, má být zřízen nejdříve v roce 2022. Zatím existuje několik soukromých registrů, což dohledání komplikuje.
Větší nadějí je psí známka s unikátním číslem a názvem obce, kde je pejsek registrovaný, jenže je tu omezení v podobě úředních hodin. Nabízí se ale několik dalších řešení.

 

Jednoduchá ochrana

Nejběžnější je vybavení pejska, případně kočičky, přívěskem s vyrytou adresou a telefonním kontaktem nebo pouzdrem s těmito údaji. Snadno ale může dojít k jejich ztrátě. Velkou šanci dává postroj s dostatečně velkým vytištěným telefonním číslem, nejlépe v reflexní barvě. Dnes, kdy většina z nás u sebe nosí neustále mobil, je viditelný kontakt na majitele jednoznačně nejrychlejším a nejbezpečnějším řešením pro všechny zúčastněné.

Pokud jde o dohled nad zvířetem v uzavřeném prostoru, postačí obyčejná rolnička, která cinkáním upozorňuje, kde se po domě či zahradě štěně, kočka nebo třeba králík pohybuje.

 

 

GPS lokátor hlásí, kde se pes aktuálně nachází

Svítící doplňky

Mít přehled o pohybu psa na vycházce zejména za zhoršené viditelnosti pomohou reflexní vesty, postroje nebo blikající obojky. Snižují i riziko nehody, když pes vběhne do vozovky.

 

 

Pomůže i přívěsek s vyrytým kontaktem na majitele

Elektronický dohled

Máme-li doma chronického tuláka nebo milovníka, kterému by úniky mohl závidět sám velký kouzelník Houdini, bude dobrou volbou GPS lokátor, který se připevní na obojek. Přes mobilní aplikaci z něj přicházejí informace o jeho aktuální pozici. Prozradí i trasy, jimiž se pes na zálety vydává. Útěkům lze zabránit instalací elektronického plotu. Kdykoliv zvířátko vstoupí na hranici vymezeného prostoru, dostane přes kontaktní body ve speciálním obojku nepříjemný elektrostatický impuls, který je od překročení odradí.

Reflexní prvky zabrání i nehodě (Alza)

Obojek pro psa s LED světýlky (Hornbach)


alza.cz, hornbach.cz, tropicalzoo.cz

Další články

Jak připravit psa na delší cestu autem a bezpečně jej přepravit

Jak připravit psa na delší cestu autem a bezpečně jej přepravit

O psech se ne nadarmo říká, že jsou nejlepší přátelé člověka. Jsou věrní a kdyby mohli, byli by s námi pořád. Ovšem čas od času se stane, že musíme někam odcestovat a s tím přichází i dilema, jestli ho vzít s sebou. Cestování se psem může být totiž náročné, je potřeba vše naplánovat a připravit. V tomto článku se podíváme na to, jak psa připravit na delší cestu autem a cestovat s ním bezpečně. Celý článek