Aby se mazlíčci neztratili

I ten nejposlušnější pes se může ztratit, když ho něco vyleká, o kočičích tulácích ani nemluvě. Zvýšit šanci na brzký návrat domácího mazlíčka domů pomohou jednoduché doplňky, ohlídat nám ho může elektronika.

Každý pes starší 3 měsíců sice musí být označen mikročipem, řešení je to ale polovičaté, neboť státní registr, v němž bude možné podle čísla čipu vyhledat majitele, má být zřízen nejdříve v roce 2022. Zatím existuje několik soukromých registrů, což dohledání komplikuje.
Větší nadějí je psí známka s unikátním číslem a názvem obce, kde je pejsek registrovaný, jenže je tu omezení v podobě úředních hodin. Nabízí se ale několik dalších řešení.

 

Jednoduchá ochrana

Nejběžnější je vybavení pejska, případně kočičky, přívěskem s vyrytou adresou a telefonním kontaktem nebo pouzdrem s těmito údaji. Snadno ale může dojít k jejich ztrátě. Velkou šanci dává postroj s dostatečně velkým vytištěným telefonním číslem, nejlépe v reflexní barvě. Dnes, kdy většina z nás u sebe nosí neustále mobil, je viditelný kontakt na majitele jednoznačně nejrychlejším a nejbezpečnějším řešením pro všechny zúčastněné.

Pokud jde o dohled nad zvířetem v uzavřeném prostoru, postačí obyčejná rolnička, která cinkáním upozorňuje, kde se po domě či zahradě štěně, kočka nebo třeba králík pohybuje.

 

 

GPS lokátor hlásí, kde se pes aktuálně nachází

Svítící doplňky

Mít přehled o pohybu psa na vycházce zejména za zhoršené viditelnosti pomohou reflexní vesty, postroje nebo blikající obojky. Snižují i riziko nehody, když pes vběhne do vozovky.

 

 

Pomůže i přívěsek s vyrytým kontaktem na majitele

Elektronický dohled

Máme-li doma chronického tuláka nebo milovníka, kterému by úniky mohl závidět sám velký kouzelník Houdini, bude dobrou volbou GPS lokátor, který se připevní na obojek. Přes mobilní aplikaci z něj přicházejí informace o jeho aktuální pozici. Prozradí i trasy, jimiž se pes na zálety vydává. Útěkům lze zabránit instalací elektronického plotu. Kdykoliv zvířátko vstoupí na hranici vymezeného prostoru, dostane přes kontaktní body ve speciálním obojku nepříjemný elektrostatický impuls, který je od překročení odradí.

Reflexní prvky zabrání i nehodě (Alza)

Obojek pro psa s LED světýlky (Hornbach)


alza.cz, hornbach.cz, tropicalzoo.cz

Další články

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Jak co nejlépe krmit vašeho plaza? Před zodpovězením této otázky se musíme vrátit o krok zpět, a to do učebnice biologie. Plazi, kam spadají hadi, chameleoni, želvy, agamy, ještěrky a další tvorové, které rádi chováme doma jako mazlíčky, se dělí na býložravce, hmyzožravce, masožravce a všežravce. Poměrně široké rozpětí, že ano? V této chvíli vám to má poskytnout informaci o tom, že při výběru krmiva pro vašeho mazlíčka si budete muset být jistí, do které z těchto kategorií spadá. Více si přečtete v článku. Celý článek

Co byste měli vědět o složení krmiva pro psy?

Co byste měli vědět o složení krmiva pro psy?

Chovatelské potřeby dnes nabízí spoustu značek krmiva, proto když stojíte před regálem v obchodě se zvířaty a vybíráte krmivo pro svého psa, určitě věnujete pozornost etiketám. Ale rozumíte skutečně tomu, co tyto složité informace znamenají? Porozumění etiketám na krmivu pro psy je klíčem k tomu, aby váš mazlíček dostával správnou výživu. Etikety krmiv pro psy obsahují mnoho informací, například seznam složek, nutriční hodnoty, doporučení pro krmení a mnoho dalšího. Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba si dát pozor, je však seznam složek. V našem seznamu jsou uvedeny všechny složky, které se v krmivu pro psy vyskytují. Celý článek

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Na své chlupaté parťáky byste v zimě neměli rozhodně zapomínat. I je totiž mráz dokáže pěkně potrápit. Je potřeba je během zimy více krmit? Vyplatí se pořídit psům na zimu funkční obleček? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné?

Celý článek