Foto: Pixabay

Co byste měli vědět o složení krmiva pro psy?

Chovatelské potřeby dnes nabízí spoustu značek krmiva, proto když stojíte před regálem v obchodě se zvířaty a vybíráte krmivo pro svého psa, určitě věnujete pozornost etiketám. Ale rozumíte skutečně tomu, co tyto složité informace znamenají? Porozumění etiketám na krmivu pro psy je klíčem k tomu, aby váš mazlíček dostával správnou výživu. Etikety krmiv pro psy obsahují mnoho informací, například seznam složek, nutriční hodnoty, doporučení pro krmení a mnoho dalšího. Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba si dát pozor, je však seznam složek. V našem seznamu jsou uvedeny všechny složky, které se v krmivu pro psy vyskytují.

Při čtení etikety krmiva pro psy v kamenném nebo internetovém obchodě se zvířaty věnujte pozornost pořadí složek. Složky jsou uvedeny v sestupném pořadí, což znamená, že ty na začátku seznamu tvoří největší část krmiva. Důležité je také věnovat pozornost kvalitě složek. Hledejte přírodní složky a vyhněte se umělým přísadám.

Složky krmiva pro psy, kterým je třeba se vyhnout

Při výběru nejlepšího krmiva pro psa je důležité věnovat pozornost nejen tomu, co je v krmivu obsaženo, ale také čemu se vyhnout. Existuje několik složek, které mohou být pro zdraví vašeho psa škodlivé a kterým byste se měli vyhnout.

První složkou, které je třeba se vyhnout, jsou umělá barviva a konzervační látky. Tyto látky mohou být pro vašeho psa jedovaté a mohou způsobit alergie nebo jiné zdravotní problémy. Vyhýbat byste se měli také nekvalitním obilovinám, jako je kukuřice a pšenice, které mohou psovi způsobit zažívací problémy.

Další složkou, které je třeba se vyhnout, je přidaný cukr. Cukr není ve stravě vašeho psa potřeba a může vést k nadváze, cukrovce a dalším zdravotním problémům. Vyhýbat byste se měli také transmastným tukům a umělým sladidlům, které mohou být pro psa škodlivé.

Základní složky krmiva pro psy pro vyváženou stravu

Abyste svému psovi zajistili zdravou a vyváženou stravu, existuje několik základních složek, které by v krmivu pro psy neměly chybět.

První základní složkou jsou bílkoviny. Bílkoviny jsou nesmírně důležité pro vývoj a udržení svalové hmoty vašeho psa. Hledejte krmivo pro psy zde https://fera24.cz/krmivo-pro-psy/, které obsahuje kvalitní zdroje bílkovin, jako je maso, ryby nebo vejce.

Další důležitou složkou jsou zdravé tuky a oleje. Tuky jsou důležité pro zdraví vašeho psa a pomáhají vstřebávat některé vitamíny. Vybírejte krmiva, která obsahují zdravé zdroje tuků, jako jsou živočišné tuky – například rybí tuk.

Poslední složkou jsou sacharidy. Dodávají energii, ale měly by být v krmivu přítomny pouze v malém množství. Vybírejte si krmiva, které obsahují zdravé zdroje sacharidů, jako jsou kroupy, zelenina a ovoce.

Vitamíny a minerální látky v krmivu pro psy

Vitamíny a minerální látky jsou pro zdraví vašeho psa nesmírně důležité. Poskytují základní živiny, které pomáhají podporovat jeho imunitní systém, kosti a kůži.

Mezi nejdůležitější vitaminy pro vašeho psa patří vitamin A, vitamin C a vitamin E. Tyto vitamíny najdete v mnoha zdravých zdrojích, jako je mrkev, bobulovité ovoce a ořechy.

Pokud jde o minerální látky, důležité jsou vápník, železo a zinek. Vápník je nezbytný pro zdravé kosti a zuby, železo pomáhá při tvorbě červených krvinek a zinek je důležitý pro zdravou kůži a srst.

Speciální strava pro psy s alergiemi nebo nesnášenlivostí

Někteří psi mohou mít alergie nebo nesnášenlivost na určité složky krmiva. Proto existuje mnoho možností pro psy se speciálními dietními potřebami.

Pokud má váš pes alergii na lepek, můžete zvolit bezlepkové krmivo. Pokud má alergii na určitou živočišnou bílkovinu, můžete zvolit jednoproteinové krmivo nebo krmivo pro hmyz. Existuje také mnoho krmiv, která jsou určena pro psy s citlivým trávicím systémem.

Než se rozhodnete změnit stravu svého psa, vždy se poraďte se svým veterinářem. Veterinář provede vašemu psovi krevní test a další důležité testy a výsledky těchto testů vám pomohou vybrat nejlepší typ krmiva.

Jak vybrat správné krmivo pro svého psa?

Výběr správného krmiva pro vašeho psa může být obtížný, ale existuje několik kroků, které vám tento proces usnadní.

V první řadě si vždy přečtěte etikety. Věnujte pozornost složení a kvalitě krmiva. Vybírejte krmivo, které obsahuje přírodní složky, a vyhněte se umělým přísadám.

Druhým krokem je pochopení výživových potřeb vašeho psa. Pokud máte psa malého plemene, potřebuje jiné krmivo než pes velkého plemene.

Nakonec stačí svého psa pozorovat. Pokud zjistíte, že má problémy s trávením, kůží, náladou nebo má zdravotní problémy, možná budete muset změnit krmivo. Je důležité naslouchat svému psovi a přizpůsobit stravu jeho individuálním potřebám.

Shrnutí

Výběr správného krmiva pro vašeho psa může být obtížný, ale klíčové je porozumět složení krmiva a výživovým potřebám vašeho psa. Tím, že svému psovi poskytnete správnou výživu, můžete svému psovi pomoci zůstat zdravý a v dobré kondici.

Nezapomeňte, že je vždy dobré poradit se s veterinárním lékařem a nechat psa otestovat, než provedete změny v jeho stravě. Váš veterinář vám pomůže vybrat správné krmivo pro vašeho psa s ohledem na jeho individuální potřeby.

Ujistěte se, že svého psa krmíte zdravou a vyváženou stravou, a určitě bude mít dlouhý a spokojený život.


Další články

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Základy výživy plazů: Co musíte vědět o krmivu pro plazy? Není to s ním tak jednoduché

Jak co nejlépe krmit vašeho plaza? Před zodpovězením této otázky se musíme vrátit o krok zpět, a to do učebnice biologie. Plazi, kam spadají hadi, chameleoni, želvy, agamy, ještěrky a další tvorové, které rádi chováme doma jako mazlíčky, se dělí na býložravce, hmyzožravce, masožravce a všežravce. Poměrně široké rozpětí, že ano? V této chvíli vám to má poskytnout informaci o tom, že při výběru krmiva pro vašeho mazlíčka si budete muset být jistí, do které z těchto kategorií spadá. Více si přečtete v článku. Celý článek

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Na své chlupaté parťáky byste v zimě neměli rozhodně zapomínat. I je totiž mráz dokáže pěkně potrápit. Je potřeba je během zimy více krmit? Vyplatí se pořídit psům na zimu funkční obleček? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné?

Celý článek