Foto: Shutterstock

Zábavné zdobení razítky

Jednobarevné plátěné tašce nebo tričku můžete dát nový vzhled jednoduše s pomocí razítek. Je to zábavné, jednoduché a bude to bavit i děti. Pusťte se do práce podle našeho návodu.

Budete potřebovat:

  • textilní předmět, který chcete zdobit, například tašku, tričko apod.
  • karton nebo pečicí papír
  • barvy na textil
  • molitanovou houbičku
  • razítka

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Připravte si látkový předmět, který chcete zdobit – v našem případě je to taška, ale můžete si vyzdobit i tričko, polštář, halenku, závěs apod. Pod vrstvu látky, na kterou budete razítkovat, dejte karton nebo pečicí papír. V případě tašky ho vložte dovnitř, aby se motiv nepropil na spodní vrstvu látky. Vyberte si razítka a rozmyslete si vzor, který budete vytvářet.

 

Foto: Shutterstock

Barvu na textil neřeďte, měla by být dostatečně hustá, aby se na látce nerozpíjela. nejprve barvu naneste na houbičku.

 

Foto: Shutterstock

Houbičkou pak barvu lehce natupujte na razítko.

 

Foto: Shutterstock

Razítkem vytvořte otisk na látce. Pokud se chystáte razítkovat poprvé, vyzkoušejte si nejdříve tisk na kousku zkušební látky. Stejně jako v předchozích bodech pokračujte a vytvářejte razítky požadovaný vzor. Hotový výrobek nechte aspoň hodinu zaschnout a poté barvy zažehlete. Řiďte se pokyny na balení barev.

 

Foto: Shutterstock

Tip: Razítkovaný vzor může být i vícebarevný, záleží na vás, jakým způsobem barvu na motiv nanesete.


Text: red, foto: Shutterstock

Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Veselá muchomůrka z plsti

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Celý článek

Dýně ze starých svetrů

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Celý článek