Razítka na dárky

Ze špuntů lze snadno vyrobit i malou tiskárnu a s její pomocí vytvořit originální jmenovky na vánoční dárky. Prozradíme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • špunty od vína
  • písmena na pěnové pryži (dostání v papírnictví)
  • tavnou pistoli
  • tiskací podložku
  • barvu na razítka

postup

1 Nejprve si rozeberte jednotlivá písmenka z pryže a tavnou pistolí je nalepte na špunty. Dbejte na to, abyste osově nesouměrná písmena nalepili zrcadlově, aby nebyla při tisku opačně. Nebo můžete některá nalepit obráceně schválně, a vytvořit tak v některém jméně otočením písmenka hravý prvek.

 


2 Pak už můžete razítka použít – stačí je namočit do barvy a tisknout. Můžete s nimi vytvořit jmenovky na dárky, ozdobit novoroční přání a podobně, záleží jen na vaší fantazii.

Tip
Jak vyzdobit zabalené dárky?
Zde je použitý balíkový papír, režný provázek, filcové a háčkované vločky, větvičky smrku, cukrářská papírová krajka. Krásné jsou i zavěšené sušené pomeranče nebo jablíčka, skořice, rolničky či rulička opáleného papíru, na který můžete darovanému napsat něco od srdce.


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.