dav

Razítka na dárky

Ze špuntů lze snadno vyrobit i malou tiskárnu a s její pomocí vytvořit originální jmenovky na vánoční dárky. Prozradíme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • špunty od vína
  • písmena na pěnové pryži (dostání v papírnictví)
  • tavnou pistoli
  • tiskací podložku
  • barvu na razítka

postup

1 Nejprve si rozeberte jednotlivá písmenka z pryže a tavnou pistolí je nalepte na špunty. Dbejte na to, abyste osově nesouměrná písmena nalepili zrcadlově, aby nebyla při tisku opačně. Nebo můžete některá nalepit obráceně schválně, a vytvořit tak v některém jméně otočením písmenka hravý prvek.

 


2 Pak už můžete razítka použít – stačí je namočit do barvy a tisknout. Můžete s nimi vytvořit jmenovky na dárky, ozdobit novoroční přání a podobně, záleží jen na vaší fantazii.

Tip
Jak vyzdobit zabalené dárky?
Zde je použitý balíkový papír, režný provázek, filcové a háčkované vločky, větvičky smrku, cukrářská papírová krajka. Krásné jsou i zavěšené sušené pomeranče nebo jablíčka, skořice, rolničky či rulička opáleného papíru, na který můžete darovanému napsat něco od srdce.


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek