Razítka na dárky

Ze špuntů lze snadno vyrobit i malou tiskárnu a s její pomocí vytvořit originální jmenovky na vánoční dárky. Prozradíme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • špunty od vína
  • písmena na pěnové pryži (dostání v papírnictví)
  • tavnou pistoli
  • tiskací podložku
  • barvu na razítka

postup

1 Nejprve si rozeberte jednotlivá písmenka z pryže a tavnou pistolí je nalepte na špunty. Dbejte na to, abyste osově nesouměrná písmena nalepili zrcadlově, aby nebyla při tisku opačně. Nebo můžete některá nalepit obráceně schválně, a vytvořit tak v některém jméně otočením písmenka hravý prvek.

 


2 Pak už můžete razítka použít – stačí je namočit do barvy a tisknout. Můžete s nimi vytvořit jmenovky na dárky, ozdobit novoroční přání a podobně, záleží jen na vaší fantazii.

Tip
Jak vyzdobit zabalené dárky?
Zde je použitý balíkový papír, režný provázek, filcové a háčkované vločky, větvičky smrku, cukrářská papírová krajka. Krásné jsou i zavěšené sušené pomeranče nebo jablíčka, skořice, rolničky či rulička opáleného papíru, na který můžete darovanému napsat něco od srdce.


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.