Lucerničky za kačku

Při večerním posezení pod pergolou či na terase přijdou vhod nejrůznější lucerny. Nemusíte za ně utrácet, vyrobte si je třeba ze starých zavařovaček. Stačí jen trochu fantazie a šikovnosti.


Prosté pískové

Jednoduché závěsné lucerničky snadno vytvoříte z obyčejných zavařovacích skleniček, například od džemu. Z kousku drátu omotaného kolem hrdla sklenice vytvořte s pomocí kleští ouško na zavěšení. Do skleničky nasypte trochu písku nebo podobného sypkého materiálu, který najdete například ve spíži (krupice, čočka, fazole, sůl a podobně). Do písku zasuňte obyčejnou svíčku nebo čajovou svíčku v kalíšku. Hrdlo skleničky ještě můžete ozdobit provázkem, lýkem, krajkou či stuhou uvázanou na mašli. Pak už zbývá jen lucernu zavěsit na místo a zapálit svíčku.


Zdobené krajkové

Pokud chcete vytvořit lucernu s pěkným „stínítkem“ obalte obyčejnou zavařovačku nebo skleničku od přesnídávky kouskem krajky. Přilepte ji pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla. Hrdlo skleničky ozdobte provázkem nebo barevnou stuhou. Dovnitř lucerny stačí vložit čajovou svíčku a postavit ji na stůl, nebo ji s pomocí provázku či kousku drátu upevněného kolem hrdla zavěsit.


S bílým nátěrem

Sadu luceren ze zavařovaček, které budou vydávat jen tlumené světlo, si můžete vytvořit i tak, že je zvenku přetřete jednou vrstvou bílé akrylové barvy (například matným Balakrylem). Po zaschnutí můžete do barvy nožíkem vyrýt různé ornamenty, aby světlo více prosvítalo. Pro tento typ luceren můžete využít sklenice různých tvarů a velikostí, které nátěrem sjednotíte. Do skleniček pak jednoduše vložte zapálenou čajovou svíčku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.