Lucerničky za kačku

Při večerním posezení pod pergolou či na terase přijdou vhod nejrůznější lucerny. Nemusíte za ně utrácet, vyrobte si je třeba ze starých zavařovaček. Stačí jen trochu fantazie a šikovnosti.


Prosté pískové

Jednoduché závěsné lucerničky snadno vytvoříte z obyčejných zavařovacích skleniček, například od džemu. Z kousku drátu omotaného kolem hrdla sklenice vytvořte s pomocí kleští ouško na zavěšení. Do skleničky nasypte trochu písku nebo podobného sypkého materiálu, který najdete například ve spíži (krupice, čočka, fazole, sůl a podobně). Do písku zasuňte obyčejnou svíčku nebo čajovou svíčku v kalíšku. Hrdlo skleničky ještě můžete ozdobit provázkem, lýkem, krajkou či stuhou uvázanou na mašli. Pak už zbývá jen lucernu zavěsit na místo a zapálit svíčku.


Zdobené krajkové

Pokud chcete vytvořit lucernu s pěkným „stínítkem“ obalte obyčejnou zavařovačku nebo skleničku od přesnídávky kouskem krajky. Přilepte ji pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla. Hrdlo skleničky ozdobte provázkem nebo barevnou stuhou. Dovnitř lucerny stačí vložit čajovou svíčku a postavit ji na stůl, nebo ji s pomocí provázku či kousku drátu upevněného kolem hrdla zavěsit.


S bílým nátěrem

Sadu luceren ze zavařovaček, které budou vydávat jen tlumené světlo, si můžete vytvořit i tak, že je zvenku přetřete jednou vrstvou bílé akrylové barvy (například matným Balakrylem). Po zaschnutí můžete do barvy nožíkem vyrýt různé ornamenty, aby světlo více prosvítalo. Pro tento typ luceren můžete využít sklenice různých tvarů a velikostí, které nátěrem sjednotíte. Do skleniček pak jednoduše vložte zapálenou čajovou svíčku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Dejte dřevu patinu

Dejte dřevu patinu

Dřevo můžeme pomocí různých technik upravit tak, aby získalo zdánlivě zašlou a věkovitou patinu. Lépe pak souzní s interiérem starého domu a dotváří nostalgickou atmosféru.

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.