Romantická letní svatba

Letní měsíce jsou jako stvořené pro uspořádání svatební hostiny pod širým nebem. Pokud se na ni letos také chystáte, mohou vám přijít vhod tipy na romantickou výzdobu.

Paráda za pár kaček

Výlohy na svatbu nebývají malé, a tak se vyplatí ušetřit každou korunu. Dekorace na slavnostní stůl vás nemusejí přijít draho. Místo váziček použijte obyčejné čiré lahvičky, například od kečupů. Vložíte-li do nich pěkné růžové růže, nadělají také spoustu parády. A pokud chcete, můžete je dozdobit krajkovou nebo saténovou stužkou.

Květinovou dekoraci vytvořenou z růžových růží a bílých kvítků šáteru můžete naaranžovat do obyčejných hliněných květináčků. Předem si je napatinujte zředěnou bílou barvou. A pokud na ně po obvodu přilepíte širší krajku, bude výsledek dokonalý. Nalepit ji můžete pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla. Pak už jen zbývá vložit dovnitř vodou nasáklou zelenou aranžovací hmotu a umístit do ní květiny – doprostřed růžovou růži a po okrajích něžný závoj šáteru.

Slavnostní stůl pak dozdobte bílými svíčkami a čajovými svíčkami, růžovými lístky a malými bílými (dřevěnými nebo vlastnoručně vymodelovanými ze samotvrdnoucí hmoty) srdíčky.

Ozdoby pro svatebčany

Tradiční myrtu můžete doplnit – nebo úplně nahradit – kytičkou z bílých a růžových květů (například pryskyřníků nebo růžových poupat, květů chryzantém a drobných kvítků šáteru. Z květů vytvořte malý pugét a stonky omotejte zelenou floristickou páskou. Nakonec je dozdobte bílou nebo růžovou saténovou stužkou uvázanou na mašličku.

Sladká růžová

Doplníte-li bíle prostřený stůl a bílé talíře růžovými ubrousky, nemůžete udělat chybu. Můžete zvolit látkové, nebo jen obyčejné růžové. Pěkné budou i ubrousky s motivy růžových květů – zvláště pokud stůl zdobí kytice růží. Příbory můžete svázat a ozdobit mašliškou z krajkové či saténové stužky v barvě ubrousku.

Věnec z květů

Krásně bude na svatebním stole vypadat věnec uvitý z čerstvých květů – do jeho středu můžete vložit větší bílou svíčku a vytvořit tak originální květinový svícen. Návod, jakho vyrobit najdete na následující dvoustraně.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…