Romantická letní svatba

Letní měsíce jsou jako stvořené pro uspořádání svatební hostiny pod širým nebem. Pokud se na ni letos také chystáte, mohou vám přijít vhod tipy na romantickou výzdobu.

Paráda za pár kaček

Výlohy na svatbu nebývají malé, a tak se vyplatí ušetřit každou korunu. Dekorace na slavnostní stůl vás nemusejí přijít draho. Místo váziček použijte obyčejné čiré lahvičky, například od kečupů. Vložíte-li do nich pěkné růžové růže, nadělají také spoustu parády. A pokud chcete, můžete je dozdobit krajkovou nebo saténovou stužkou.

Květinovou dekoraci vytvořenou z růžových růží a bílých kvítků šáteru můžete naaranžovat do obyčejných hliněných květináčků. Předem si je napatinujte zředěnou bílou barvou. A pokud na ně po obvodu přilepíte širší krajku, bude výsledek dokonalý. Nalepit ji můžete pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla. Pak už jen zbývá vložit dovnitř vodou nasáklou zelenou aranžovací hmotu a umístit do ní květiny – doprostřed růžovou růži a po okrajích něžný závoj šáteru.

Slavnostní stůl pak dozdobte bílými svíčkami a čajovými svíčkami, růžovými lístky a malými bílými (dřevěnými nebo vlastnoručně vymodelovanými ze samotvrdnoucí hmoty) srdíčky.

Ozdoby pro svatebčany

Tradiční myrtu můžete doplnit – nebo úplně nahradit – kytičkou z bílých a růžových květů (například pryskyřníků nebo růžových poupat, květů chryzantém a drobných kvítků šáteru. Z květů vytvořte malý pugét a stonky omotejte zelenou floristickou páskou. Nakonec je dozdobte bílou nebo růžovou saténovou stužkou uvázanou na mašličku.

Sladká růžová

Doplníte-li bíle prostřený stůl a bílé talíře růžovými ubrousky, nemůžete udělat chybu. Můžete zvolit látkové, nebo jen obyčejné růžové. Pěkné budou i ubrousky s motivy růžových květů – zvláště pokud stůl zdobí kytice růží. Příbory můžete svázat a ozdobit mašliškou z krajkové či saténové stužky v barvě ubrousku.

Věnec z květů

Krásně bude na svatebním stole vypadat věnec uvitý z čerstvých květů – do jeho středu můžete vložit větší bílou svíčku a vytvořit tak originální květinový svícen. Návod, jakho vyrobit najdete na následující dvoustraně.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek