Romantická letní svatba

Letní měsíce jsou jako stvořené pro uspořádání svatební hostiny pod širým nebem. Pokud se na ni letos také chystáte, mohou vám přijít vhod tipy na romantickou výzdobu.

Paráda za pár kaček

Výlohy na svatbu nebývají malé, a tak se vyplatí ušetřit každou korunu. Dekorace na slavnostní stůl vás nemusejí přijít draho. Místo váziček použijte obyčejné čiré lahvičky, například od kečupů. Vložíte-li do nich pěkné růžové růže, nadělají také spoustu parády. A pokud chcete, můžete je dozdobit krajkovou nebo saténovou stužkou.

Květinovou dekoraci vytvořenou z růžových růží a bílých kvítků šáteru můžete naaranžovat do obyčejných hliněných květináčků. Předem si je napatinujte zředěnou bílou barvou. A pokud na ně po obvodu přilepíte širší krajku, bude výsledek dokonalý. Nalepit ji můžete pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla. Pak už jen zbývá vložit dovnitř vodou nasáklou zelenou aranžovací hmotu a umístit do ní květiny – doprostřed růžovou růži a po okrajích něžný závoj šáteru.

Slavnostní stůl pak dozdobte bílými svíčkami a čajovými svíčkami, růžovými lístky a malými bílými (dřevěnými nebo vlastnoručně vymodelovanými ze samotvrdnoucí hmoty) srdíčky.

Ozdoby pro svatebčany

Tradiční myrtu můžete doplnit – nebo úplně nahradit – kytičkou z bílých a růžových květů (například pryskyřníků nebo růžových poupat, květů chryzantém a drobných kvítků šáteru. Z květů vytvořte malý pugét a stonky omotejte zelenou floristickou páskou. Nakonec je dozdobte bílou nebo růžovou saténovou stužkou uvázanou na mašličku.

Sladká růžová

Doplníte-li bíle prostřený stůl a bílé talíře růžovými ubrousky, nemůžete udělat chybu. Můžete zvolit látkové, nebo jen obyčejné růžové. Pěkné budou i ubrousky s motivy růžových květů – zvláště pokud stůl zdobí kytice růží. Příbory můžete svázat a ozdobit mašliškou z krajkové či saténové stužky v barvě ubrousku.

Věnec z květů

Krásně bude na svatebním stole vypadat věnec uvitý z čerstvých květů – do jeho středu můžete vložit větší bílou svíčku a vytvořit tak originální květinový svícen. Návod, jakho vyrobit najdete na následující dvoustraně.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Listové těsto na slano

Listové těsto na slano

Přemýšlíte, jakou dobrotu připravit pro posezení s přáteli či jako lehký předkrm? Vyzkoušejte naše recepty z listového těsta. Nejsou náročné na přípravu, a přitom jsou velice chutné.

Celý článek

Léto s bylinkami

Léto s bylinkami

Milujte bylinky? Dejte jim na zahradě větší prostor – získáte tak nejen bohatou sklizeň aromatických a léčivých rostlin, zároveň si také vytvoříte zákoutí plné vůně a pohody.

Celý článek

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.