Srdce z klasů

Stihli jste si v létě na poli nasbírat klasy zralého obilí a teď přemýšlíte, jakou ozdobu si z nich vyrobit? Inspirujte se jednoduchým návodem na originální srdce.

Budete potřebovat:

  • karton
  • nůžky
  • provázek
  • obilné klasy
  • krajku
  • květinové přízdoby
  • suché květiny – např. levanduli, nevěstin závoj apod.
  • tavnou pistoli

Postup

1 Nejprve si z kartonu vystřihněte větší srdce a připevněte na něj provázek, který bude sloužit k zavěšení. Dolů na špičku nalepte klásky i se stonkem.

2 Nyní si nachystejte další klásky – zbavte je stébla a pak je lepte od horní části z jedné strany na druhou a postupujte směrem dolů k celým klasům. Dbejte na to, aby byla první a zároveň horní řada klásků v těsné blízkosti.

3 Další řady dolepujte klásky střídavě přes sebe, poslední klásky vsuňte pod stávající celé klasy, aby vzniklo pěkné napojení.

 

4 Když máte srdce celé polepené, nejprve zastřihněte do stejné délky stébla. Pak dekoraci dokončete zdobením.

 

5 Pod cíp srdíčka uvažte krajkovou mašli. Moc neutahujte a spíše ji zafixujte lepidlem z pistole. Srdce dozdobte suchými květinami, kytičkami z plsti a podobně.

 

Uložit

Uložit


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…