Srdce z klasů

Stihli jste si v létě na poli nasbírat klasy zralého obilí a teď přemýšlíte, jakou ozdobu si z nich vyrobit? Inspirujte se jednoduchým návodem na originální srdce.

Budete potřebovat:

  • karton
  • nůžky
  • provázek
  • obilné klasy
  • krajku
  • květinové přízdoby
  • suché květiny – např. levanduli, nevěstin závoj apod.
  • tavnou pistoli

Postup

1 Nejprve si z kartonu vystřihněte větší srdce a připevněte na něj provázek, který bude sloužit k zavěšení. Dolů na špičku nalepte klásky i se stonkem.

2 Nyní si nachystejte další klásky – zbavte je stébla a pak je lepte od horní části z jedné strany na druhou a postupujte směrem dolů k celým klasům. Dbejte na to, aby byla první a zároveň horní řada klásků v těsné blízkosti.

3 Další řady dolepujte klásky střídavě přes sebe, poslední klásky vsuňte pod stávající celé klasy, aby vzniklo pěkné napojení.

 

4 Když máte srdce celé polepené, nejprve zastřihněte do stejné délky stébla. Pak dekoraci dokončete zdobením.

 

5 Pod cíp srdíčka uvažte krajkovou mašli. Moc neutahujte a spíše ji zafixujte lepidlem z pistole. Srdce dozdobte suchými květinami, kytičkami z plsti a podobně.

 

Uložit

Uložit


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek

Květináče jako malované

Květináče jako malované

Co se starými terakotovými květináči, které už nevypadají pěkně? Využijte je jako malířské plátno, dejte jim nové barvy a vzory a vytvořte si tak originální doplňky. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek