Srdce z klasů

Stihli jste si v létě na poli nasbírat klasy zralého obilí a teď přemýšlíte, jakou ozdobu si z nich vyrobit? Inspirujte se jednoduchým návodem na originální srdce.

Budete potřebovat:

  • karton
  • nůžky
  • provázek
  • obilné klasy
  • krajku
  • květinové přízdoby
  • suché květiny – např. levanduli, nevěstin závoj apod.
  • tavnou pistoli

Postup

1 Nejprve si z kartonu vystřihněte větší srdce a připevněte na něj provázek, který bude sloužit k zavěšení. Dolů na špičku nalepte klásky i se stonkem.

2 Nyní si nachystejte další klásky – zbavte je stébla a pak je lepte od horní části z jedné strany na druhou a postupujte směrem dolů k celým klasům. Dbejte na to, aby byla první a zároveň horní řada klásků v těsné blízkosti.

3 Další řady dolepujte klásky střídavě přes sebe, poslední klásky vsuňte pod stávající celé klasy, aby vzniklo pěkné napojení.

 

4 Když máte srdce celé polepené, nejprve zastřihněte do stejné délky stébla. Pak dekoraci dokončete zdobením.

 

5 Pod cíp srdíčka uvažte krajkovou mašli. Moc neutahujte a spíše ji zafixujte lepidlem z pistole. Srdce dozdobte suchými květinami, kytičkami z plsti a podobně.

 

Uložit

Uložit


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.