Srdce z klasů

Stihli jste si v létě na poli nasbírat klasy zralého obilí a teď přemýšlíte, jakou ozdobu si z nich vyrobit? Inspirujte se jednoduchým návodem na originální srdce.

Budete potřebovat:

  • karton
  • nůžky
  • provázek
  • obilné klasy
  • krajku
  • květinové přízdoby
  • suché květiny – např. levanduli, nevěstin závoj apod.
  • tavnou pistoli

Postup

1 Nejprve si z kartonu vystřihněte větší srdce a připevněte na něj provázek, který bude sloužit k zavěšení. Dolů na špičku nalepte klásky i se stonkem.

2 Nyní si nachystejte další klásky – zbavte je stébla a pak je lepte od horní části z jedné strany na druhou a postupujte směrem dolů k celým klasům. Dbejte na to, aby byla první a zároveň horní řada klásků v těsné blízkosti.

3 Další řady dolepujte klásky střídavě přes sebe, poslední klásky vsuňte pod stávající celé klasy, aby vzniklo pěkné napojení.

 

4 Když máte srdce celé polepené, nejprve zastřihněte do stejné délky stébla. Pak dekoraci dokončete zdobením.

 

5 Pod cíp srdíčka uvažte krajkovou mašli. Moc neutahujte a spíše ji zafixujte lepidlem z pistole. Srdce dozdobte suchými květinami, kytičkami z plsti a podobně.

 

Uložit

Uložit


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Květiny pod sklem

Květiny pod sklem

Využijte krásu rozkvetlých květin, kterých je teď kolem všude plno, a vytvořte si z nich půvabnou dekoraci. Zabere vám to jen pár minut, a výsledek rozhodně bude stát za to!

Celý článek

Malované záložky

Malované záložky

Rádi kreslíte a malujete? Nechte se inspirovat motivy listů a použijte je na krásné záložky do knížek. Vytvoříte tak originální dárky, které vás navíc vyjdou velice levně.

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.