Srdce z klasů

Stihli jste si v létě na poli nasbírat klasy zralého obilí a teď přemýšlíte, jakou ozdobu si z nich vyrobit? Inspirujte se jednoduchým návodem na originální srdce.

Budete potřebovat:

  • karton
  • nůžky
  • provázek
  • obilné klasy
  • krajku
  • květinové přízdoby
  • suché květiny – např. levanduli, nevěstin závoj apod.
  • tavnou pistoli

Postup

1 Nejprve si z kartonu vystřihněte větší srdce a připevněte na něj provázek, který bude sloužit k zavěšení. Dolů na špičku nalepte klásky i se stonkem.

2 Nyní si nachystejte další klásky – zbavte je stébla a pak je lepte od horní části z jedné strany na druhou a postupujte směrem dolů k celým klasům. Dbejte na to, aby byla první a zároveň horní řada klásků v těsné blízkosti.

3 Další řady dolepujte klásky střídavě přes sebe, poslední klásky vsuňte pod stávající celé klasy, aby vzniklo pěkné napojení.

 

4 Když máte srdce celé polepené, nejprve zastřihněte do stejné délky stébla. Pak dekoraci dokončete zdobením.

 

5 Pod cíp srdíčka uvažte krajkovou mašli. Moc neutahujte a spíše ji zafixujte lepidlem z pistole. Srdce dozdobte suchými květinami, kytičkami z plsti a podobně.

 

Uložit

Uložit


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Babiččiny čtverce s kopretinou

Babiččiny čtverce s kopretinou

Takzvané babiččiny čtverce jsou skvělým základem pro vytváření nejrůznějších háčkovaných výrobků. Naučte se s námi uháčkovat čtverec s kopretinou uprostřed. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Háčkované košíčky na šperky

Háčkované košíčky na šperky

Baví vás upcyklace? Pusťte se do výroby háčkovaných košíčků ze starého oblečení. Uděláte si místo ve skříni na nové kousky, a navíc si vytvoříte doplňky na ukládání různých drobností.

Celý článek

Zdraví a energie z bylinek

Zdraví a energie z bylinek

Jarní inspirace není nikdy dost. Připravte si svěží pampeliškový salát, čerstvou pomazánku nebo jarní bylinkový sirup. Všechny pochoutky vás doslova nabijí energií.

Celý článek