Pískové lucerny

K létu patří voda a pískové pláže. Pokud nemáte žádnou v okolí, vytvořte si jejich připomínku v podobě originálních letních luceren zdobených jemným pískem.

Budete potřebovat

  • zavařovací sklenice různých velikostí
  • písek
  • tekuté lepidlo (např. Pritt gamafix)
  • lakový popisovač matný (např. Deco painter)
  • papírovou lepicí pásku
  • štětec
  • lžíci

 

Postup

1. Sklenici natřete lepidlem, nemusíte celou najednou, stačí nadvakrát.

2. Na lepidlo nasypte s pomocí lžíce písek a sklenici oklepte.

3. Když lepidlo zaschne, popisovačem napište na písek text. Sklenici dozdobte provázkem, na který můžete přilepit tavnou pistolí mušle.

4. Na jinou sklenici můžete nanést lepidlo v pruzích. Opět ho posypte pískem. Popískované pásy můžete zvýraznit proužky nakreslenými bílým popisovačem.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Sami uprostřed přírody

Sami uprostřed přírody

Když koupili pozemek pod lesem, postavili v nejvyšším místě na stráni lavičku. Spali pod širákem a říkali si, že jednou tu bude stát jejich chalupa.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.