Pískové lucerny

K létu patří voda a pískové pláže. Pokud nemáte žádnou v okolí, vytvořte si jejich připomínku v podobě originálních letních luceren zdobených jemným pískem.

Budete potřebovat

  • zavařovací sklenice různých velikostí
  • písek
  • tekuté lepidlo (např. Pritt gamafix)
  • lakový popisovač matný (např. Deco painter)
  • papírovou lepicí pásku
  • štětec
  • lžíci

 

Postup

1. Sklenici natřete lepidlem, nemusíte celou najednou, stačí nadvakrát.

2. Na lepidlo nasypte s pomocí lžíce písek a sklenici oklepte.

3. Když lepidlo zaschne, popisovačem napište na písek text. Sklenici dozdobte provázkem, na který můžete přilepit tavnou pistolí mušle.

4. Na jinou sklenici můžete nanést lepidlo v pruzích. Opět ho posypte pískem. Popískované pásy můžete zvýraznit proužky nakreslenými bílým popisovačem.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.