Šátek s peříčky

Chcete svou kamarádku, maminku či dceru obdarovat něčím, co jste sama vytvořila? Zkuste třeba tento šátek s peříčky – snadno jej vytvoříte s technikou šablonování, razítky a kresbou.

Budete potřebovat

  • hedvábný šátek
  • plastové šablony peří
  • akrylovou barvu na hedvábí (například Setasilk)
  • silikonová razítka ve tvaru peříček
  • plastové podložky na razítka
  • razítkovací barvu s polštářkem
  • barvu na textil ve spreji (např. Cadence)
  • tenký vlasový štětec, žehlička

 

Postup

1 Na pracovní stůl položte staré noviny a na ně vyžehlený šátek.

 

2 Na šátek si nastavte šablonu v místě předpokládaného vzoru.

 

3 Kartonem zakryjte na šabloně místa, která nechcete použít.

 

4 Barvou ve spreji stříkejte rovnoměrně ze vzdálenosti asi 20 cm, dokud šablonu celou nevyplníte. Opatrně šablonu sejměte.

 

5 Nechte uschnout.

 

6 Celý šátek velmi lehce postříkejte světle modrou barvou.

 

7 Po zaschnutí barvy vytvářejte pomocí šablony další peříčka, tentokrát v tmavých odstínech. Každé peříčko vždy nechte uschnout, teprve poté dělejte další, jinak byste vzor rozmazali.

 

8 Poté doplňte vzor natištěním malých peříček. Razítka namáčejte do razítkovacího polštářku a otiskujte na hedvábí. Měňte tvary i směr peříček.

 

9 Otisky opět nechte dobře zaschnout a poté je dokreslete štětcem barvou na hedvábí. Zdůrazněte střed i okraje peříček. Stejně dokreslete velká pera vytvořená šablonou. Není nutné dokreslovat všechny otisky, některé nechte tak, jak jsou. Hotový šátek nechte dobře zaschnout (nejlépe několik dní) a poté podle návodu na barvách vzor zafixujte zažehlením z rubové strany.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…