Šátek s peříčky

Chcete svou kamarádku, maminku či dceru obdarovat něčím, co jste sama vytvořila? Zkuste třeba tento šátek s peříčky – snadno jej vytvoříte s technikou šablonování, razítky a kresbou.

Budete potřebovat

  • hedvábný šátek
  • plastové šablony peří
  • akrylovou barvu na hedvábí (například Setasilk)
  • silikonová razítka ve tvaru peříček
  • plastové podložky na razítka
  • razítkovací barvu s polštářkem
  • barvu na textil ve spreji (např. Cadence)
  • tenký vlasový štětec, žehlička

 

Postup

1 Na pracovní stůl položte staré noviny a na ně vyžehlený šátek.

 

2 Na šátek si nastavte šablonu v místě předpokládaného vzoru.

 

3 Kartonem zakryjte na šabloně místa, která nechcete použít.

 

4 Barvou ve spreji stříkejte rovnoměrně ze vzdálenosti asi 20 cm, dokud šablonu celou nevyplníte. Opatrně šablonu sejměte.

 

5 Nechte uschnout.

 

6 Celý šátek velmi lehce postříkejte světle modrou barvou.

 

7 Po zaschnutí barvy vytvářejte pomocí šablony další peříčka, tentokrát v tmavých odstínech. Každé peříčko vždy nechte uschnout, teprve poté dělejte další, jinak byste vzor rozmazali.

 

8 Poté doplňte vzor natištěním malých peříček. Razítka namáčejte do razítkovacího polštářku a otiskujte na hedvábí. Měňte tvary i směr peříček.

 

9 Otisky opět nechte dobře zaschnout a poté je dokreslete štětcem barvou na hedvábí. Zdůrazněte střed i okraje peříček. Stejně dokreslete velká pera vytvořená šablonou. Není nutné dokreslovat všechny otisky, některé nechte tak, jak jsou. Hotový šátek nechte dobře zaschnout (nejlépe několik dní) a poté podle návodu na barvách vzor zafixujte zažehlením z rubové strany.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek