Závěsná dekorace na větvi

Nemusíte kupovat drahé ozdoby, aby váš domov vypadal o svátcích útulně. Stačí si přinést z procházky pěknou větev a trochu ji vyšperkovat. Inspirujte se naším návodem.

Budete potřebovat

  • přírodní větev (zde březová)
  • nůž
  • přírodní provázek
  • ozdobné stužky
  • zelené větvičky (zde z túje)
  • různé ozdoby (např. šišky, křížaly, dřevěné a skleněné vánoční ozdoby, kousky skořice apod.)

 

 

postup

 

 

 

1 Na obou koncích větve udělejte kousek od kraje nožem zářezy, které budou sloužit k tomu, aby se provázek na větvi nesmekal.

 

 

 

2 Provázek na zavěšení odměřte na potřebnou délku a v místě zářezů ho na větev uvažte.

 

 

 

3 Ozdoby, které chcete na větev zavěsit, navažte na různě dlouhé kusy provázku nebo – jako v tomto případě – na ozdobnou stužku. Pak je uvažte na větev.

 

 

4 Nyní už zbývá jen pověsit hotovou dekoraci na vybrané místo – například na stěnu, na dveře nebo do okna.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Život vždycky nemusí být tak zrychlený, jak se nám na první pohled zdá. Platí to třeba pro kurzy řezbářství Magmé. Když vejdete do dílny, ocitnete se v tak trochu jiném světě. Voní to tu dřevem a panuje tu příjemná atmosféra.

Celý článek

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.