Advent na balkoně

Vyzdobte si slavnostně i terasu nebo balkon. Použijte při tom nerozbitné přírodní dekorace výraznějších barev – tak bude vidět výzdoba už z dálky.


Rychle a jednoduše

Nemáte na výzdobu moc času? I rychle vytvořené aranžmá může vypadat velmi dobře. Do staré lísky nasypte nasbírané šišky, přidejte pár ozdob a nezapomeňte na silnou svíčku. Zásady podobného řešení jsou jednoduché – nesmí být vidět dno, líska musí být čistá a barevné doplňky by měly být v jediné barvě.


Na okno

Z půlených špalíčků můžete vytvořit krásný zimní truhlík – stačí, když jimi polepíte ten běžný plastový. Vedle tradičního chvojí a malých napíchaných jablíček si všimněte i vysoké dominantní větvičky, kterou vyrobíte z plátků březové kůry a pevnějšího prutu. Pak už stačí jen plechová lucernička a zimní nálada je tu.


Elegantní

Koupenou jednoduchou drátěnou hvězdu vylepšete proužky kůry a barevnými plody. Drátěná kostra nemusí být zakrytá, naopak lépe vypadá, když jsou vidět oba materiály – kůra i kov. Protože hotová hvězda vypadá dost subtilně, je lepší ji zavěsit do prostoru než ji dávat třeba na dveře.


Pro děti

Rádi tvoříte s dětmi? Drobné sněhuláčky na zapíchnutí do truhlíku či do květináče zvládnou i ti nejmenší. Je na vaší volbě, jestli budou typický základ tvořit polystyrenové koule, smotaná vlna nebo nadýchaná vata. Dejte si práci a sněhuláčky pěkně „usaďte“ do květináče s nastříhaným chvojím a drobnými červenými plody. Také květináč může být ozdobený ve vánočních barvách.

 


Text: red; foto: Pleasure Photo

Další články

Letničky na kamennou zídku

Letničky na kamennou zídku

Které květiny vysadit pro zkrášlení či zakrytí kamenné zahradní zídky? Zkuste zkombinovat například osvědčené petúnie s ostálkami, balzamínami a dalšími kráskami.

Celý článek

Okrasné zimolezy

Okrasné zimolezy

Ozdobí vaši zahradu svými krásnými květy. Mají rády slunce a jsou nenáročné na údržbu. Který druh zimolezu si vyberete?

Celý článek

Rostliny k jezírku

Rostliny k jezírku

Máte na zahradě jezírko nebo se ho chystáte založit? Pak vás bude určitě zajímat, kterým rostlinám se bude v jeho blízkosti dařit. Zkombinujte je od nízkých až po vysoké.

Celý článek

Užitečná a krásná pítka

Užitečná a krásná pítka

Ptáci potřebují pomoc nejen v zimě, ale také v létě. Myslete na ně a postavte do zahrady misku s vodou, nebo ještě lépe pítko. Rádi ho využijí nejen v horkých dnech.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.