Advent na balkoně

Vyzdobte si slavnostně i terasu nebo balkon. Použijte při tom nerozbitné přírodní dekorace výraznějších barev – tak bude vidět výzdoba už z dálky.


Rychle a jednoduše

Nemáte na výzdobu moc času? I rychle vytvořené aranžmá může vypadat velmi dobře. Do staré lísky nasypte nasbírané šišky, přidejte pár ozdob a nezapomeňte na silnou svíčku. Zásady podobného řešení jsou jednoduché – nesmí být vidět dno, líska musí být čistá a barevné doplňky by měly být v jediné barvě.


Na okno

Z půlených špalíčků můžete vytvořit krásný zimní truhlík – stačí, když jimi polepíte ten běžný plastový. Vedle tradičního chvojí a malých napíchaných jablíček si všimněte i vysoké dominantní větvičky, kterou vyrobíte z plátků březové kůry a pevnějšího prutu. Pak už stačí jen plechová lucernička a zimní nálada je tu.


Elegantní

Koupenou jednoduchou drátěnou hvězdu vylepšete proužky kůry a barevnými plody. Drátěná kostra nemusí být zakrytá, naopak lépe vypadá, když jsou vidět oba materiály – kůra i kov. Protože hotová hvězda vypadá dost subtilně, je lepší ji zavěsit do prostoru než ji dávat třeba na dveře.


Pro děti

Rádi tvoříte s dětmi? Drobné sněhuláčky na zapíchnutí do truhlíku či do květináče zvládnou i ti nejmenší. Je na vaší volbě, jestli budou typický základ tvořit polystyrenové koule, smotaná vlna nebo nadýchaná vata. Dejte si práci a sněhuláčky pěkně „usaďte“ do květináče s nastříhaným chvojím a drobnými červenými plody. Také květináč může být ozdobený ve vánočních barvách.

 


Text: red; foto: Pleasure Photo

Další články

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek