Advent na balkoně

Vyzdobte si slavnostně i terasu nebo balkon. Použijte při tom nerozbitné přírodní dekorace výraznějších barev – tak bude vidět výzdoba už z dálky.


Rychle a jednoduše

Nemáte na výzdobu moc času? I rychle vytvořené aranžmá může vypadat velmi dobře. Do staré lísky nasypte nasbírané šišky, přidejte pár ozdob a nezapomeňte na silnou svíčku. Zásady podobného řešení jsou jednoduché – nesmí být vidět dno, líska musí být čistá a barevné doplňky by měly být v jediné barvě.


Na okno

Z půlených špalíčků můžete vytvořit krásný zimní truhlík – stačí, když jimi polepíte ten běžný plastový. Vedle tradičního chvojí a malých napíchaných jablíček si všimněte i vysoké dominantní větvičky, kterou vyrobíte z plátků březové kůry a pevnějšího prutu. Pak už stačí jen plechová lucernička a zimní nálada je tu.


Elegantní

Koupenou jednoduchou drátěnou hvězdu vylepšete proužky kůry a barevnými plody. Drátěná kostra nemusí být zakrytá, naopak lépe vypadá, když jsou vidět oba materiály – kůra i kov. Protože hotová hvězda vypadá dost subtilně, je lepší ji zavěsit do prostoru než ji dávat třeba na dveře.


Pro děti

Rádi tvoříte s dětmi? Drobné sněhuláčky na zapíchnutí do truhlíku či do květináče zvládnou i ti nejmenší. Je na vaší volbě, jestli budou typický základ tvořit polystyrenové koule, smotaná vlna nebo nadýchaná vata. Dejte si práci a sněhuláčky pěkně „usaďte“ do květináče s nastříhaným chvojím a drobnými červenými plody. Také květináč může být ozdobený ve vánočních barvách.

 


Text: red; foto: Pleasure Photo

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Rostliny, které kvetou v zimě

Rostliny, které kvetou v zimě

Nejen tradiční hvězda, hyacint či vánoční kaktus se mohou stát ozdobou obývacího pokoje a potěšit vás v zimě. Rostlin, které kvetou právě v této době, najdete mnohem více.

Celý článek

Vznešené kamélie

Vznešené kamélie

Říká se jim také „zimní královny“ a jako pravé královny nejsou ochotné se příliš přizpůsobovat. Přizpůsobit se jim musíte vy – ale pak nebudete litovat.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.