Pítka pro ptáky

V zahradě by nemělo chybět osvěžení pro drobné zpěvné ptactvo – ptačí pítko. Nejen, že je dekorativním prvkem, ale navíc vám poskytne příležitost ptáky při pití nebo při koupeli pozorovat.

Ptáčci jsou nejen příjemnými, ale i užitečnými pomocníky na zahradě. Měli bychom jim tedy zajistit i vhodné podmínky pro život. V létě se neobejdou bez vody, proto do zahrady patří ptačí pítko. Ideálním materiálem pro jeho výrobu je kámen nebo keramika. K dostání jsou ale i pítka kovová nebo betonová. Okraj by pítko mělo mít tvarovaný tak, aby na něj mohli malí opeřenci pohodlně usednout.

Drobné plastiky ptáčků patří k oblíbeným ozdobám ptačích pítek

K pití i jako lázeň

Větší nádoba poslouží i jako koupadlo. Kámen do zahrady nenápadně a přirozeně zapadne, keramika zas nabízí možnost libovolného tvarování i barevnosti, takže praktické pítko může být i nápaditou a originální zahradní dekorací. Ta bude těšit i vás a vaše návštěvy.

Pítko mívá obvykle podobu talíře nebo mísy, kterou může ještě ozdobit drobná plastika. Aby byli ptáčci v bezpečí před predátory, je vhodné instalovat pítko výše nad zem.

Jednoduché nízké pítko můžete umístit i na zahradní stolek

Barvu pítka můžete sladit i s jinými doplňky a stavbičkami v zahradě

Pěkné kované či jinak vyrobené pítko může být zároveň i ozdobou zahrady

Kosi se v horkém dni nejen rádi napijí, ale i vykoupou

Prodejci nabízejí i masivní kovová pítka v romantickém stylu

Pítko a koupadlo na noze může doplňovat i mísa na květiny a solární lampička

Pro umístění misky s vodou můžete využít i vhodný pařez

Uložit


Text: tvr; foto: Shutterstock

Další články

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Sladká chuť jablek

Sladká chuť jablek

Jablečné moučníky se skvěle hodí k čaji i kávě, můžete si je dát k snídani nebo jako sladkou svačinku. Vyberte si z klasických a vyzkoušených receptů.

Celý článek

Houbová klasika

Houbová klasika

Také s chutí vyrážíte do lesa na houby, a ještě raději z nich připravujete osvědčené pochoutky? Pokud vám už dochází inspirace, vyberte si z těchto osvědčených receptů.

Celý článek

Přečtěte si