Pítka pro ptáky

V zahradě by nemělo chybět osvěžení pro drobné zpěvné ptactvo – ptačí pítko. Nejen, že je dekorativním prvkem, ale navíc vám poskytne příležitost ptáky při pití nebo při koupeli pozorovat.

Ptáčci jsou nejen příjemnými, ale i užitečnými pomocníky na zahradě. Měli bychom jim tedy zajistit i vhodné podmínky pro život. V létě se neobejdou bez vody, proto do zahrady patří ptačí pítko. Ideálním materiálem pro jeho výrobu je kámen nebo keramika. K dostání jsou ale i pítka kovová nebo betonová. Okraj by pítko mělo mít tvarovaný tak, aby na něj mohli malí opeřenci pohodlně usednout.

Drobné plastiky ptáčků patří k oblíbeným ozdobám ptačích pítek

K pití i jako lázeň

Větší nádoba poslouží i jako koupadlo. Kámen do zahrady nenápadně a přirozeně zapadne, keramika zas nabízí možnost libovolného tvarování i barevnosti, takže praktické pítko může být i nápaditou a originální zahradní dekorací. Ta bude těšit i vás a vaše návštěvy.

Pítko mívá obvykle podobu talíře nebo mísy, kterou může ještě ozdobit drobná plastika. Aby byli ptáčci v bezpečí před predátory, je vhodné instalovat pítko výše nad zem.

Jednoduché nízké pítko můžete umístit i na zahradní stolek

Barvu pítka můžete sladit i s jinými doplňky a stavbičkami v zahradě

Pěkné kované či jinak vyrobené pítko může být zároveň i ozdobou zahrady

Kosi se v horkém dni nejen rádi napijí, ale i vykoupou

Prodejci nabízejí i masivní kovová pítka v romantickém stylu

Pítko a koupadlo na noze může doplňovat i mísa na květiny a solární lampička

Pro umístění misky s vodou můžete využít i vhodný pařez

Uložit


Text: tvr; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek