Andílci ze špuntů

Roztomilé andělíčky z obyčejných korkových špuntů a zbytků starých záclon můžete vyrábět i s dětmi a použít je pak třeba na ozdobení vánočního stromečku.

Budete potřebovat

 • špunty od vína
 • jutový provázek
 • jemnou organzu nebo tyl
 • přízi na vlásky
 • jehlu
 • háčkovací pevnější přízi
 • tavnou pistoli
 • filcovou přízdobu v podobě vločky, srdíčka, velký knoflík apod.
 • hlavičky (zakoupíte v papírnictví)
 • starou hustou záclonu /krajku (může být i látka s vánočními motivy)
 • peříčka na křídla

Postup:

1 Ze staré záclony vystřihněte kolečko a zabalte do něj korkový špunt. Na vrchní části záclony vytvořte pěkné záhyby a dole ji několikrát omotejte háčkovací přízí a zavažte.

2 Z jemné organzy nebo tylu ustřihněte pruh látky široký 7–9 cm a dlouhý 50 cm a jehlou s háčkovací přízí ho prostehujte tak, že horní okraj založíte dovnitř k jedné straně. To následně při zavázání na korek vytvoří pěkně začištěný pas u sukýnky. Stáhnutím obou konců, se sukýnka nařasí. Takto ji přivažte na spodní část špuntu. Zafixujte tavnou pistolí.

3 Nyní nalepte na hlavičku vlásky. Namotejte si přízi přes dva prsty, na hlavičku dejte lepidlo a přízi opatrně nasuňte jako čepici na vlasy. Pokud příze někde trčí, dolepte ji lepidlem, případně přízi ještě přidejte. Ustřihněte si jutový provázek, cca 10 cm dlouhý, a na každém konci udělejte uzel. Na horní část špuntu kápněte lepidlo, přilepte provázek tak, aby oba přesahující konce byly na každé straně stejně dlouhé, a na něj přilepte hlavičku.

4 Peříčka zkraťte a přilepte křížem přes sebe na záda andílka. Na knoflík, filcovou vločku nebo srdíčko kápněte na kraj lepidlo a připevněte ho k oba koncům jutového provázku jako k ručičkám. Nezapomeňte připevnit šňůrku, na které bude andílek viset. Dostatečně dlouhou háčkovací přízi ustřihněte, oba konce svažte a v místě, kde je uzel, ji nalepte na záda. Část provázku přilepte na temeno hlavičky, aby andílek visel pěkně rovině.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek