Zaujalo nás – zahrádka jinak

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Závěsná zahrada

Nevíte, kam se spoustou květin, kterými byste se rádi obklopili? Zavěste je ke stropu nebo na pěknou větev. Vytvořte si k tomu závěsy z provázků – bavlněných, jutových či sisalových. Můžete k tomu využít techniku drhání, vystačíte si při tom třeba i jen s těmi nejzákladnějšími uzly.

 

Osázené hrnečky

Sukulenty můžete pěstovat i v hrnečku a ozdobit si tak třeba jídelní nebo pracovní stůl. Nebo je pak můžete věnovat jako zajímavý dárek. Postup, jak sukulent správně zasadit, najdete na našem webu v blízké době.

 

Zelené florárium

Krásnou nádobu na pěstování rostlin v malém domácím skleníčku snadno seženete i v internetových obchodech, pak už ji jen stačí osázet sukulenty nebo jinými vhodnými rostlinami. Také jsme pro vás připravili návod, jak na to. Návod najdete na našem webu do dvou týdnů.

 

Květináčky z různých materiálů

Nemusíte mít květiny jen v keramickém nebo porcelánovém květníku. Stejně jim sluší i beton, sklo či jiné netradiční materiály.

 


Zahrádka pro hračičky

Rádi si hrajete? Udělejte si mini pohádkovou zahrádku i s domečkem a jeho obyvateli. Můžete při tom využít například drobné sukulenty, figurky lidí i zvířat. Osázejte si takto například mísy, široké nízké květináče nebo skleněné nádoby.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Zábradlí z provazu

Zábradlí z provazu

Zábradlí zhotovené z provazu či ze sítě může spolehlivě nahradit to klasické dřevěné či kovové. Toto netradiční řešení působí stylově a lze z něj udělat jedinečný interiérový doplněk.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.