Zaujalo nás – zahrádka jinak

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Závěsná zahrada

Nevíte, kam se spoustou květin, kterými byste se rádi obklopili? Zavěste je ke stropu nebo na pěknou větev. Vytvořte si k tomu závěsy z provázků – bavlněných, jutových či sisalových. Můžete k tomu využít techniku drhání, vystačíte si při tom třeba i jen s těmi nejzákladnějšími uzly.

 

Osázené hrnečky

Sukulenty můžete pěstovat i v hrnečku a ozdobit si tak třeba jídelní nebo pracovní stůl. Nebo je pak můžete věnovat jako zajímavý dárek. Postup, jak sukulent správně zasadit, najdete na našem webu v blízké době.

 

Zelené florárium

Krásnou nádobu na pěstování rostlin v malém domácím skleníčku snadno seženete i v internetových obchodech, pak už ji jen stačí osázet sukulenty nebo jinými vhodnými rostlinami. Také jsme pro vás připravili návod, jak na to. Návod najdete na našem webu do dvou týdnů.

 

Květináčky z různých materiálů

Nemusíte mít květiny jen v keramickém nebo porcelánovém květníku. Stejně jim sluší i beton, sklo či jiné netradiční materiály.

 


Zahrádka pro hračičky

Rádi si hrajete? Udělejte si mini pohádkovou zahrádku i s domečkem a jeho obyvateli. Můžete při tom využít například drobné sukulenty, figurky lidí i zvířat. Osázejte si takto například mísy, široké nízké květináče nebo skleněné nádoby.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.