Zaujalo nás – zahrádka jinak

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Závěsná zahrada

Nevíte, kam se spoustou květin, kterými byste se rádi obklopili? Zavěste je ke stropu nebo na pěknou větev. Vytvořte si k tomu závěsy z provázků – bavlněných, jutových či sisalových. Můžete k tomu využít techniku drhání, vystačíte si při tom třeba i jen s těmi nejzákladnějšími uzly.

 

Osázené hrnečky

Sukulenty můžete pěstovat i v hrnečku a ozdobit si tak třeba jídelní nebo pracovní stůl. Nebo je pak můžete věnovat jako zajímavý dárek. Postup, jak sukulent správně zasadit, najdete na našem webu v blízké době.

 

Zelené florárium

Krásnou nádobu na pěstování rostlin v malém domácím skleníčku snadno seženete i v internetových obchodech, pak už ji jen stačí osázet sukulenty nebo jinými vhodnými rostlinami. Také jsme pro vás připravili návod, jak na to. Návod najdete na našem webu do dvou týdnů.

 

Květináčky z různých materiálů

Nemusíte mít květiny jen v keramickém nebo porcelánovém květníku. Stejně jim sluší i beton, sklo či jiné netradiční materiály.

 


Zahrádka pro hračičky

Rádi si hrajete? Udělejte si mini pohádkovou zahrádku i s domečkem a jeho obyvateli. Můžete při tom využít například drobné sukulenty, figurky lidí i zvířat. Osázejte si takto například mísy, široké nízké květináče nebo skleněné nádoby.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Krakelovaná konvička

Krakelovaná konvička

Obyčejnou plechovou konvičku můžete proměnit k nepoznání – jen s pomocí barev a ubrousků s pěkným motivem. Pusťte se do toho s námi a dejte jí tak nový život.

Celý článek

Letní sušička na bylinky

Letní sušička na bylinky

Horké a suché léto je ideální na sušení bylinek, ovoce či hub. Pokud nemáte elektrickou sušičku, nebo nechcete sušit v troubě, můžete si jednoduchou sušičku vyrobit ze dřeva.

Celý článek

Drátěná rybička

Drátěná rybička

Vytvořte si s námi přívěsek na krk ve tvaru rybičky. K jeho výrobě budete potřebovat drát a korálky. Tvar rybky zvolte podle své fantazie.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.