Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Zaujalo nás aneb Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Ze starého svetru

Obnošený starý svetr hned nevyhazujte, můžete z něj ještě leccos vyrobit. Například bytový doplněk v podobě textilní dýně nebo ozdobný návlek, díky kterému proměníte ve vázu i obyčejnou skleněnou či plastovou lahev.

 

Originální rámeček

Nasbírané žaludy, drobné šišky a další pěkné přírodniny mohou zkrášlit i rámeček na fotografie nebo rám zrcadla. Nalepte je s pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla.

 

 

Dekorativní žaludy

Suché žaludy lze využít také jako ozdobu pro jednoduchý svícen. Nasypte je do baňaté skleničky, mezi ně zasuňte vyšší svíčku a podzimní dekorace je hotová!

 

 

 

 

Šiškové krmítko

Vyrobte ptáčkům šikovné krmítko, které snadno zavěsíte na strom v zahradě, a můžete je pak pozorovat, jak se spokojeně krmí. V hrnci rozehřejte ztužený rostlinný tuk, stáhněte ho z ohně a nechte trochu zchladnout. Pak do něj zamíchejte vyloupaná slunečnicová semínka, proso a hrozinky a připravenou směs vetřete do rozevřených borovicových šišek až po okraj. Nakonec na šišku připevněte provázek na zavěšení.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Jemné drátkování

Jemné drátkování

Máte chuť si vyzkoušet tuto originální techniku, při které se také pracuje s drátem, ale nepotřebujete tolik síly? Podle postupů krok za krokem, které pro vás připravila Laděna Hejzlarová, to jistě hravě zvládnete.

Celý článek

Růže z juty

Růže z juty

Vytvořte si s námi květinové aranžmá, které vám zaručeně neuvadne a budete se z něj moci těšit třeba celý rok. Jeho základem jsou atraktivní růže z přírodního textilu.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.