Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Zaujalo nás aneb Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Ze starého svetru

Obnošený starý svetr hned nevyhazujte, můžete z něj ještě leccos vyrobit. Například bytový doplněk v podobě textilní dýně nebo ozdobný návlek, díky kterému proměníte ve vázu i obyčejnou skleněnou či plastovou lahev.

 

Originální rámeček

Nasbírané žaludy, drobné šišky a další pěkné přírodniny mohou zkrášlit i rámeček na fotografie nebo rám zrcadla. Nalepte je s pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla.

 

 

Dekorativní žaludy

Suché žaludy lze využít také jako ozdobu pro jednoduchý svícen. Nasypte je do baňaté skleničky, mezi ně zasuňte vyšší svíčku a podzimní dekorace je hotová!

 

 

 

 

Šiškové krmítko

Vyrobte ptáčkům šikovné krmítko, které snadno zavěsíte na strom v zahradě, a můžete je pak pozorovat, jak se spokojeně krmí. V hrnci rozehřejte ztužený rostlinný tuk, stáhněte ho z ohně a nechte trochu zchladnout. Pak do něj zamíchejte vyloupaná slunečnicová semínka, proso a hrozinky a připravenou směs vetřete do rozevřených borovicových šišek až po okraj. Nakonec na šišku připevněte provázek na zavěšení.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek