Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Zaujalo nás aneb Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu

Ze starého svetru

Obnošený starý svetr hned nevyhazujte, můžete z něj ještě leccos vyrobit. Například bytový doplněk v podobě textilní dýně nebo ozdobný návlek, díky kterému proměníte ve vázu i obyčejnou skleněnou či plastovou lahev.

 

Originální rámeček

Nasbírané žaludy, drobné šišky a další pěkné přírodniny mohou zkrášlit i rámeček na fotografie nebo rám zrcadla. Nalepte je s pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla.

 

 

Dekorativní žaludy

Suché žaludy lze využít také jako ozdobu pro jednoduchý svícen. Nasypte je do baňaté skleničky, mezi ně zasuňte vyšší svíčku a podzimní dekorace je hotová!

 

 

 

 

Šiškové krmítko

Vyrobte ptáčkům šikovné krmítko, které snadno zavěsíte na strom v zahradě, a můžete je pak pozorovat, jak se spokojeně krmí. V hrnci rozehřejte ztužený rostlinný tuk, stáhněte ho z ohně a nechte trochu zchladnout. Pak do něj zamíchejte vyloupaná slunečnicová semínka, proso a hrozinky a připravenou směs vetřete do rozevřených borovicových šišek až po okraj. Nakonec na šišku připevněte provázek na zavěšení.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.