Zaujalo nás – recyklujeme

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

 

Recyklované kočičí květníky

Jak využít staré plastové lahve? Dejte jim třeba podobu roztomilých kočiček a využijte je jako sezónní květináče na terasu či balkon. Stačí je šikovně ustřihnout, natřít akrylovými barvami a pak jim domalovat, třeba za asistence dětských pomocníků, pěkné kočičí obličeje.

 

 

 

Praktický koberec dovnitř i ven

Venkovní koberce si zejména v poslední době, kdy se zahradní posezení mění v obývací pokoj pod širým nebem, získávají své fanoušky. Dokážou zútulnit terasu nebo balkon, zakryjí nedokonalosti dlažby a můžete je s úspěchem používat třeba i ve vstupní hale, protože dobře odolávají nečistotám. Rozměr oboustranného koberce Cusco: od 90 x 150 cm. Cena: od 1 049 Kč
www.bonami.cz

 

 

 

 

Váza zdobená kamínky

Z obyčejné plechovky nebo rovné plastové lahve snadno vytvoříte dekorativní vázu nebo obal na květináč. Stačí si nasbírat pěkné drobné oblázky a s pomocí tavné pistole je na nádobu nalepit, pěkně jeden vedle druhého. Před lepením povrch vázy natřete světle šedou akrylovou barvou.

 

 

 

 

Jak vyrobit domeček pro panenky

Materiál:

 • plastová přepravka
 • ústřižky textilií
 • umělý mech
 • papírové tapety
 • zbytky prken
 • barvy Balakryl UNI
 • pojezdová kolečka

Nářadí:

 • tavná pistole
 • řezák
 • aku vrtačka
 • modelářská frézka, lepidlo, štětce

 

postup

1 Nejprve si dobře rozvrhněte a rozkreslete postup. Pomocí modelářské frézky pak zarovnejte dno domečku, abyste tam mohli dobře vložit dřevěnou desku s kolečky.
2 Na dno přepravky dejte dřevěnou výztuž a pomocí aku vrtačky a vrutů připevněte do výztuže kolečka. Kolečka zakoupíte v běžných hobby obchodech či na e-shopech.
3 Mezipatro domečku tvoří smrková deska. Tu natřete rychleschnoucí a vodou ředitelnou krycí barvou. My jsme použili bílý Balakryl UNI, protože u něj máte jistotu, že je barva pro děti zcela bezpečná, jelikož splňuje velice přísné normy na obsah škodlivých látek (EN 71-3). Navíc s ní můžete natřít nejen dřevo, ale i plast a další materiály.
4 Tenkým vrtákem si předvrtejte otvory skrz plastovou mřížku bedýnky a následně pomocí vrutů připevněte dřevěnou desku (patro domečku). Tu doporučujeme dát i na dno přepravky.
Podlahu domečku můžete zútulnit zbytkem koberce nebo jakoukoli látkou a přilepit lepidlem. Na doplňky použijte např. umělý mech nebo zbytky tapet.

Více informací a inspirace najdete na www.balakrylrecyveci.cz.

 

 

 

Stylové grilování

Léto přeje grilování a k tomu je třeba mít i kvalitní náčiní. E-shop Astoreo nabízí čtyřdílnou sadu z nerezové oceli s dřevěnými rukojeťmi. Sada obsahuje mašlovačku, kleště, obracečku a vidličku. Nářadí je vybaveno poutky k zavěšení. Astoreo se zaměřuje na produkty, které vytvářejí příjemný a útulný domov a nabízí skvělé pomocníky, které usnadní život. Díky tomu budete mít čas na to, co je opravdu důležité. Doma má každá věc svůj význam. A malé radosti jsou často ty největší!
www.astoreo.cz

 

 

 

 


Veselé ponožky Rostlinky

Tyto ponožky ti doslova přirostou k nohám a vyjádří lásku k přírodě. Malé upozornění, tyto rostlinky nemusíte pravidelně zalévat, stačí podle potřeby vložit do nádoby s pracím práškem, trošku pohladit a následně nechat volně vysušit. Materiál: 70 % bavlna, 28 % polyamid a 2 % elastan.
www.dedoles.cz

 


Text: red; foto: Shutterstock a archiv firem

Další články

Vřesové dekorace

Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.

Celý článek

Vyřezávané a ryté dýně

Vyřezávané a ryté dýně

Jak si vyřezat klasickou halloweenskou lucernu s obličejem? Přinášíme vám jednoduchý postup a také několik tipů na zdobení dýní s pomocí nože, dláta nebo rydla.

Celý článek

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Přečtěte si