Zaujalo nás – podzimní inspirace

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Polička na podzimní dekorace

Rádi zdobíte své zápraží nebo terasu podzimními plody a květinami? Pořiďte si na ně praktickou poličku. Z několika obyčejných latí ji zvládne vyrobit každý jen trochu zručný kutil. Stačí ji upevnit na zeď či jen stabilně opřít, a můžete pak na ni vyskládat například okrasné dýně různých tvarů nebo květináče s podzimním vřesem.

 

Srdíčka na věnec

Krásnou podzimní ozdobu klasického zeleného věnce z chvojí si můžete jednoduše vytvořit z květů vřesu. Jednotlivé větvičky s květy omotejte tenkým drátkem a pak je vytvarujte do podoby malých srdíček. Můžete je také zavěsit jen tak na zeď, na lampu nad stolem, nebo si s nimi ozdobit okno či záclonu.

 

Proměňte terasu v zelenou oázu

Kdo nemá ve městě zahrádku, snaží si vytvořit své místo k odpočinku alespoň na balkoně nebo terase. Díky praktickým radám a barvám od Balakrylu proměníte každou městskou terasu či balkon v útulný kout.

1. Materiál – Při výběru nábytku a doplňků se zaměřte na jeden hlavní materiál a jednu barvu. Pokud se nedaří takový nábytek sehnat, sáhněte po barvách a štětci a sjednoťte terasu do jedné barevné kombinace.

2. Barevnost – Světlejší barvy, jako bílá, světlá šedá nebo zelená, působí nejen svěže a útulně, ale také pomohou vaši terasu nebo balkon opticky zvětšit a v případě zastřešených balkonů i prosvětlit.

3. Lazurování – Současným trendem je natírat dřevěné prvky bílými a šedými lazurami. S novou bílou lazurou Balakryl Dixol dodáte moderní vzhled nábytku venku i doma.

4. Zašedlé dřevo –Zašedlé dřevěné plochy doporučujeme vyčistit účinným a rychlým přípravkem na čištění dřeva. Čistič dřevo projasní, navrací mu přirozenou barvu a vzhled.

5. Nábytek – Nedostatek místa na balkoně snadno vyřeší skládací nábytek, který oceníte také při jeho uskladnění přes zimu.

6. Zeleň – Okrasné rostliny prostor nejen zútulní, ale zároveň ho ochlazují a slouží i jako ochrana před zvědavými pohledy sousedů. Pěstovat můžete bylinky nebo i takové, které odradí obtížný hmyz. Hitem je citronová tráva.


Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek