Zaujalo nás – podzimní inspirace

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Polička na podzimní dekorace

Rádi zdobíte své zápraží nebo terasu podzimními plody a květinami? Pořiďte si na ně praktickou poličku. Z několika obyčejných latí ji zvládne vyrobit každý jen trochu zručný kutil. Stačí ji upevnit na zeď či jen stabilně opřít, a můžete pak na ni vyskládat například okrasné dýně různých tvarů nebo květináče s podzimním vřesem.

 

Srdíčka na věnec

Krásnou podzimní ozdobu klasického zeleného věnce z chvojí si můžete jednoduše vytvořit z květů vřesu. Jednotlivé větvičky s květy omotejte tenkým drátkem a pak je vytvarujte do podoby malých srdíček. Můžete je také zavěsit jen tak na zeď, na lampu nad stolem, nebo si s nimi ozdobit okno či záclonu.

 

Proměňte terasu v zelenou oázu

Kdo nemá ve městě zahrádku, snaží si vytvořit své místo k odpočinku alespoň na balkoně nebo terase. Díky praktickým radám a barvám od Balakrylu proměníte každou městskou terasu či balkon v útulný kout.

1. Materiál – Při výběru nábytku a doplňků se zaměřte na jeden hlavní materiál a jednu barvu. Pokud se nedaří takový nábytek sehnat, sáhněte po barvách a štětci a sjednoťte terasu do jedné barevné kombinace.

2. Barevnost – Světlejší barvy, jako bílá, světlá šedá nebo zelená, působí nejen svěže a útulně, ale také pomohou vaši terasu nebo balkon opticky zvětšit a v případě zastřešených balkonů i prosvětlit.

3. Lazurování – Současným trendem je natírat dřevěné prvky bílými a šedými lazurami. S novou bílou lazurou Balakryl Dixol dodáte moderní vzhled nábytku venku i doma.

4. Zašedlé dřevo –Zašedlé dřevěné plochy doporučujeme vyčistit účinným a rychlým přípravkem na čištění dřeva. Čistič dřevo projasní, navrací mu přirozenou barvu a vzhled.

5. Nábytek – Nedostatek místa na balkoně snadno vyřeší skládací nábytek, který oceníte také při jeho uskladnění přes zimu.

6. Zeleň – Okrasné rostliny prostor nejen zútulní, ale zároveň ho ochlazují a slouží i jako ochrana před zvědavými pohledy sousedů. Pěstovat můžete bylinky nebo i takové, které odradí obtížný hmyz. Hitem je citronová tráva.


Další články

Moderní tapety

Moderní tapety

Tapety v interiérech oslavily svůj návrat už před pár lety. Současné trendy ale přicházejí i s motivy, které jsou inspirované především přírodou a tradičními vzory.

Celý článek

Barvy v interiéru

Barvy v interiéru

Máte pocit, že by si vaše domácnost zasloužila změnu? Novou atmosféru jí můžete dodat změnou barevného ladění jednotlivých místností. Jak barvu dobře vybrat?

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.