Zahřejte se horkým ciderem

Na čem si pochutnat během podzimních dní, kdy už bývá chladno a nevlídno? Zahřejte se horkým ciderem.

  • 2 jablečné cidery
  • 2 pomeranče
  • 1 jablko
  • skořice
  • badyán
  • brusinky
  • cukr nebo med podle chuti

Jablečný cider nalijte do hrnce, přilijte šťávu z jednoho pomeranče, vložte koření a zahřejte k bodu varu. Přidejte cukr nebo med podle chuti a důkladně rozmíchejte, dokud se nerozpustí. Do sklenic vložte poloviny plátků pomeranče a jablka a několik brusinek. Zalijte horkým ciderem a můžete podávat.


Další články

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Sladká a voňavá rajčata

Sladká a voňavá rajčata

Sezóna rajčat je v plném proudu, a tak si můžete připravit oblíbené pochoutky z výpěstků z vlastní zahrádky nebo z čerstvých, na slunci vypěstovaných sladkých a aromatických plodů.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.