Zrcadlo za svíčkami násobí jejich světelný efekt

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Nejkrásnější ozdobou je skutečně živý symbol Vánoc v květináči, který na jaře buď vysadíme do zahrady, nebo ho v květináči necháme letnit na mírně zastíněném místě a opětovně použijeme o příštích Vánocích.

 

Nepravý stromeček

Netrváme-li zrovna na „stromu republiky“, můžeme si obdobu menšího stromku vytvořit pomocí jedné velké větve vložené do vhodné nádoby s vodou nebo z větví zapíchaných do písku či hlíny v květináči. Iluzi vánočního stromečku podpoříme ozdobami v přiměřené velikosti, ze dřeva, kůry, papíru, jablíček a dalších přírodnin, ale i tradičních skleněných kousků.

Zelený věnec

Může zdobit stejně dobře exteriér jako interiér. Zavěsit ho lze na branku, dveře, stěnu, nad stůl nebo položit na nábytek či krbovou římsu. Na výběr máme mezi verzí z jediného či více druhů jehličnanů nebo kombinací s větvemi jiných dřevin. Věnec lze ponechat v přírodní formě bez dalších ozdob doplněný nanejvýš mašlí či elektrickými světýlky nebo ho naopak ozdobit přírodninami, textilními, případně umělými dekoracemi.
Jako alternativu věnce můžeme vytvořit girlandu z jehličnatých větví. Nejčastěji se s ní zdobí prostor nade dveřmi, zárubeň nebo okno.

Zrcadlo za svíčkami násobí jejich světelný efekt

 

Sváteční stůl

Jeho středobodem bude svícen, adventní se čtyřmi svícemi nebo jen takový, který měkkým světlem doladí štědrovečerní tabuli. Uvolněně budou působit drobné větvičky pohozené jakoby nahodile po stole. Slavnostní ráz stolování dodáme velkou středovou dekorací z větví, v níž mohou být zakomponovány i svíce nebo světelný řetěz.

Dřevěný okenní parapet si o zelenou výzdobu přímo říká

 

Skutečně živý vánoční stromeček je vždy nejhezčí

 

Minimalistická, a přesto hřejivá venkovní světelná dekorace

 

Z větví jehličnanu lze vytvořit ozdobný stromek i v modernějším duchu

 

 

bellarose.cz, hornbach.cz


Další články

Jutové pytle v hlavní roli: Přetvořte svůj interiér s dotekem přírody

Jutové pytle v hlavní roli: Přetvořte svůj interiér s dotekem přírody

V posledních letech stoupá ve světě interiérového designu poptávka po udržitelných a přírodních materiálech. Jedním z takových materiálů, který si získal pozornost v oblasti dekorací pro domácnost, jsou jutové pytle. Ty představují výbornou volbu pro každého, kdo hledá způsob, jak do svého domova přinést kousek přírody a zároveň podpořit ekologicky šetrný životní styl. Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek

7 tipů na rekonstrukci bytu

7 tipů na rekonstrukci bytu

Čeká vás nevyhnutelná rekonstrukce nebo zkrátka plánujete koupi něčeho nového, co pozvedne hodnotu nemovitosti a zároveň také estetickou stránku? Poradíme vám, jak noční můru proměnit v procházku růžovou zahradou a jak se vyhnout drobnému prachu, komplikacím s financováním či jakými úkony ušetříte finance za energie. Celý článek