Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Nejkrásnější ozdobou je skutečně živý symbol Vánoc v květináči, který na jaře buď vysadíme do zahrady, nebo ho v květináči necháme letnit na mírně zastíněném místě a opětovně použijeme o příštích Vánocích.

 

Nepravý stromeček

Netrváme-li zrovna na „stromu republiky“, můžeme si obdobu menšího stromku vytvořit pomocí jedné velké větve vložené do vhodné nádoby s vodou nebo z větví zapíchaných do písku či hlíny v květináči. Iluzi vánočního stromečku podpoříme ozdobami v přiměřené velikosti, ze dřeva, kůry, papíru, jablíček a dalších přírodnin, ale i tradičních skleněných kousků.

Zelený věnec

Může zdobit stejně dobře exteriér jako interiér. Zavěsit ho lze na branku, dveře, stěnu, nad stůl nebo položit na nábytek či krbovou římsu. Na výběr máme mezi verzí z jediného či více druhů jehličnanů nebo kombinací s větvemi jiných dřevin. Věnec lze ponechat v přírodní formě bez dalších ozdob doplněný nanejvýš mašlí či elektrickými světýlky nebo ho naopak ozdobit přírodninami, textilními, případně umělými dekoracemi.
Jako alternativu věnce můžeme vytvořit girlandu z jehličnatých větví. Nejčastěji se s ní zdobí prostor nade dveřmi, zárubeň nebo okno.

Zrcadlo za svíčkami násobí jejich světelný efekt

 

Sváteční stůl

Jeho středobodem bude svícen, adventní se čtyřmi svícemi nebo jen takový, který měkkým světlem doladí štědrovečerní tabuli. Uvolněně budou působit drobné větvičky pohozené jakoby nahodile po stole. Slavnostní ráz stolování dodáme velkou středovou dekorací z větví, v níž mohou být zakomponovány i svíce nebo světelný řetěz.

Dřevěný okenní parapet si o zelenou výzdobu přímo říká

 

Skutečně živý vánoční stromeček je vždy nejhezčí

 

Minimalistická, a přesto hřejivá venkovní světelná dekorace

 

Z větví jehličnanu lze vytvořit ozdobný stromek i v modernějším duchu

 

 

bellarose.cz, hornbach.cz


Další články

Oživte byt mozaikou

Oživte byt mozaikou

Přemýšlíte o tom, jaký obklad zvolit do koupelny či kuchyně? Mozaika pomůže při obkládání problematických míst a dokáže také zajímavě doplnit větší plochy.

Celý článek

Zoubkované poličky

Zoubkované poličky

Kuchyni i světnici zdobívaly hospodyně vlastnoručně zhotovovanými textilními výrobky. Hezkým doplňkem byly i „zoubky“ na policích.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.