Zrcadlo za svíčkami násobí jejich světelný efekt

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Nejkrásnější ozdobou je skutečně živý symbol Vánoc v květináči, který na jaře buď vysadíme do zahrady, nebo ho v květináči necháme letnit na mírně zastíněném místě a opětovně použijeme o příštích Vánocích.

 

Nepravý stromeček

Netrváme-li zrovna na „stromu republiky“, můžeme si obdobu menšího stromku vytvořit pomocí jedné velké větve vložené do vhodné nádoby s vodou nebo z větví zapíchaných do písku či hlíny v květináči. Iluzi vánočního stromečku podpoříme ozdobami v přiměřené velikosti, ze dřeva, kůry, papíru, jablíček a dalších přírodnin, ale i tradičních skleněných kousků.

Zelený věnec

Může zdobit stejně dobře exteriér jako interiér. Zavěsit ho lze na branku, dveře, stěnu, nad stůl nebo položit na nábytek či krbovou římsu. Na výběr máme mezi verzí z jediného či více druhů jehličnanů nebo kombinací s větvemi jiných dřevin. Věnec lze ponechat v přírodní formě bez dalších ozdob doplněný nanejvýš mašlí či elektrickými světýlky nebo ho naopak ozdobit přírodninami, textilními, případně umělými dekoracemi.
Jako alternativu věnce můžeme vytvořit girlandu z jehličnatých větví. Nejčastěji se s ní zdobí prostor nade dveřmi, zárubeň nebo okno.

Zrcadlo za svíčkami násobí jejich světelný efekt

 

Sváteční stůl

Jeho středobodem bude svícen, adventní se čtyřmi svícemi nebo jen takový, který měkkým světlem doladí štědrovečerní tabuli. Uvolněně budou působit drobné větvičky pohozené jakoby nahodile po stole. Slavnostní ráz stolování dodáme velkou středovou dekorací z větví, v níž mohou být zakomponovány i svíce nebo světelný řetěz.

Dřevěný okenní parapet si o zelenou výzdobu přímo říká

 

Skutečně živý vánoční stromeček je vždy nejhezčí

 

Minimalistická, a přesto hřejivá venkovní světelná dekorace

 

Z větví jehličnanu lze vytvořit ozdobný stromek i v modernějším duchu

 

 

bellarose.cz, hornbach.cz


Další články

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír
Chybí vám inspirace na to, jak zařídit ložnici? Co takhle vsadit na luxusní materiály a pozvednout s jejich pomocí vzhled této místnosti určené k odpočinku na vyšší úroveň? Luxusní ložnice obsahují kvalitní materiály a drží se moderních interiérových trendů. Podle čeho se řídit při zařizování ložnice v roce 2024 a co by v ní nemělo chybět? Celý článek

Zkrášlete si domov květinami

Zkrášlete si domov květinami

Máte rádi přírodu? Pozvěte ji k sobě domů, a vytvořte si domov plný svěžesti a živé krásy. Podívejte se, jak půvabné dekorace a zátiší si můžete z vykouzlit z pokojových květin.

Celý článek

Když vás umyvadlo umí překvapit

Když vás umyvadlo umí překvapit

Umyvadlo je nedílnou součástí každé koupelny a vedle běžných hygienických činností může zastávat ještě řadu (často) nečekaných funkcí. Obzvlášť pokud jsou v domácnosti děti nebo domácí mazlíčci. Umyvadlo může být také malým uměleckým skvostem. Záleží jen na vašich preferencích. Celý článek