Hvězdičková girlanda

Už jste si někdy zkoušeli doma vyrobit vlastní modelovací hmotu? Zkuste to podle našeho návodu. Míchá se z jedlé sody, kukuřičného škrobu a vody. Dají se z ní vytvořit třeba vánoční hvězdičky.

Budete potřebovat

  • 1 šálek jedlé sody
  • 1 šálek kukuřičného škrobu
  • 1 šálek vody
  • pánev s nepřilnavým povrchem
  • vykrajovátko ve tvaru hvězdičky
  • špejli

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Do pánve s nepřilnavým povrchem vsypte kukuřičný škrob a jedlou sodu. Promíchejte, vmíchejte studenou vodu a když se vše rozpustí, pomalu začněte směs zahřívat. Když začne soda syčet a vytvářejí se hrudky, stáhněte pánev z ohně a dále míchejte, dokud hmota nezačne být konzistentní a přestane se lepit na pánev.

 

 

foto: Shutterstock

2 Horkou hmotu opatrně vyndejte z pánve a nechte vychladnout, aby se s ní dalo dále pracovat. Ještě teplou ji rukama důkladně prohněťte. Propracovanou hmotu dejte na vál poprášený kukuřičným škrobem a válečkem ji vyválejte na plát silný asi půl centimetru. Můžete na ni také položit krajku s výraznou strukturou a lehce ji do hmoty válečkem přitisknout. Vytvoříte tak krajkový otisk.

 

 

foto: Shutterstock

3 S pomocí vykrajovátka tvořte z hmoty hvězdičky nebo jiné tvary podle svého vkusu.

 

 

foto: Shutterstock

4 Do každé udělejte s pomocí špejle dírku na protažení provázku. Hvězdičky nechte na pečicím papíru asi 8 až 12 hodin vytvrdnout. Pak je navlékněte na provázek zajistěte uzlíkem a girlandou si ozdobte třeba vánoční stromeček.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.