foto: Shutterstock

Hvězdičková girlanda

Už jste si někdy zkoušeli doma vyrobit vlastní modelovací hmotu? Zkuste to podle našeho návodu. Míchá se z jedlé sody, kukuřičného škrobu a vody. Dají se z ní vytvořit třeba vánoční hvězdičky.

Budete potřebovat

  • 1 šálek jedlé sody
  • 1 šálek kukuřičného škrobu
  • 1 šálek vody
  • pánev s nepřilnavým povrchem
  • vykrajovátko ve tvaru hvězdičky
  • špejli

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Do pánve s nepřilnavým povrchem vsypte kukuřičný škrob a jedlou sodu. Promíchejte, vmíchejte studenou vodu a když se vše rozpustí, pomalu začněte směs zahřívat. Když začne soda syčet a vytvářejí se hrudky, stáhněte pánev z ohně a dále míchejte, dokud hmota nezačne být konzistentní a přestane se lepit na pánev.

 

 

foto: Shutterstock

2 Horkou hmotu opatrně vyndejte z pánve a nechte vychladnout, aby se s ní dalo dále pracovat. Ještě teplou ji rukama důkladně prohněťte. Propracovanou hmotu dejte na vál poprášený kukuřičným škrobem a válečkem ji vyválejte na plát silný asi půl centimetru. Můžete na ni také položit krajku s výraznou strukturou a lehce ji do hmoty válečkem přitisknout. Vytvoříte tak krajkový otisk.

 

 

foto: Shutterstock

3 S pomocí vykrajovátka tvořte z hmoty hvězdičky nebo jiné tvary podle svého vkusu.

 

 

foto: Shutterstock

4 Do každé udělejte s pomocí špejle dírku na protažení provázku. Hvězdičky nechte na pečicím papíru asi 8 až 12 hodin vytvrdnout. Pak je navlékněte na provázek zajistěte uzlíkem a girlandou si ozdobte třeba vánoční stromeček.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek

Nápady na DIY úložná řešení

Nápady na DIY úložná řešení

V každé domácnosti se potýkáme s výzvou, jak efektivně uskladnit naše věci. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit úložná řešení, která nejen udrží vaši domácnost v pořádku, ale navíc je pořídíte levně a chytře.

Celý článek

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Při výběru vonných svíček byste měli být opatrní. Levné parafínové svíčky s umělými parfémy a barvivy mohou být zdraví nebezpečné. Vytvořte si s námi bezpečnou vonnou svíčku z čistě přírodních ingrediencí.

Celý článek