Dekorace ze spíže

Pomeranče a buráky! Nejen, že výborně chutnají, ale ještě si s nimi můžete užít spoustu tvořivé zábavy při vyrábění vánoční výzdoby. Pusťte se do toho společně s dětmi.

Voňavé růžičky

Z proužků pomerančové kůry stočených do spirálek si můžete nasušit ozdobné růžičky. Aby se při sušení nerozmotaly, zajistěte je špendlíkem.

 

 

 

Pomerančová girlanda

Z nasušených koleček pomerančů snadno s dětmi vyrobíte ozdobný řetěz na stromeček nebo girlandu k vyzdobení dětského pokojíčku. Navlékněte je na provázek a dozdobte třeba kousky zelených větviček nebo smotky skořice.

 

 

 

Ozdobičky z kůry

Jednoduše, s pomocí vykrajovátka na cukroví, si můžete z pomerančové kůry vykrojit nejrůznější ozdobičky. Nezapomeňte do nich před sušením udělat dírky, abyste do nich mohli navléknout provázek nebo háček na zavěšení. Také je můžete využít k výrobě drobných dekorací – například z dřevěných koleček.

 

 

 

 

 


Burákové ozdoby

Také obyčejné nevyloupané buráky jsou pěkným materiálem k tvoření. Navlékněte je na drátek a vytvarujte si různé ozdoby – například kroužky nebo srdíčka – a dozdobte je zelenou větvičkou. Můžete si s nimi nazdobit stromek nebo je pověsit na větvičku ve váze či na okno.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.