Vyšívané ozdoby

Máte rádi dekorace ve venkovském stylu a baví vás vyšívání? Pak vás určitě potěší návod na netradiční vyšívané ozdoby z ořechových skořápek.

Budete potřebovat:

  • kanavu
  • vyšívací jehlu
  • bavlnku vhodné barvy (zde červená)
  • nůžky
  • duté vlákno
  • větší půlky skořápek od vlašských ořechů
  • jehlu a nit
  • vlnu nebo stužku na poutko
  • univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli

 

postup

 

1. Na kanavu vyšijte křížkovým stehem vánoční motivy.

 

2. Jednotlivé výšivky obstřihněte na čtverce či obdélníky zhruba o velikosti 7 x 5 cm – podle velikosti skořápky

 

3. Do jehly navlékněte bílou nit a čtverečky kanavy s výšivkou po obvodu cik-cak prošijte. Oba konce nitě zatáhněte, až se začne tvořit „klobouček“.

 

4 Vnitřek vyplňte dutým vláknem, nit utáhněte a udělejte uzel. K zadní části peřinky přišijte nebo přilepte poutko z kousku vlněné příze nebo stužky.

 

5 Vyšitou peřinku vložte do skořápky, všechny vyčnívající kousky kanavy zatlačte dovnitř a zafixujte ji ke skořápce lepidlem nebo tavnou pistolí.

 

Tip
Skořápky můžete pověsit na vánoční stromeček či na větvičky ve váze, nebo je použít jako dekoraci do ošatky na stole.

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.