Podzimní věnec do vlasů

Věnečky ve vlasech byly trendy celé léto, tak proč jim tu slávu neprodloužit i do podzimu. Teplé počasí k tomu láká, navíc, když věnečku dáte originální podzimní nádech.

Budete potřebovat:

  • pevnější drát
  • jutový provázek
  • umělé květy a listy
  • peří a dekorační plody
  • větvičky s pupeny

postup

1 Z kovového drátku vytvořte základ věnečku tak, aby byl dvojitý a dlouhý asi 60 cm. Jeho konce spojte a drátek omotejte jutovým provázkem.

 

2 Když máte základ celý omotaný, pokračujte s dekoracemi. Jedním z dobrých tipů je zapíchnout muchomůrku či bobule do umělého listu, a ten pak pomocí drátku z dekorací snadno omotáte kolem věnce.

 

3 Postupně na věnec připevněte umělé květy a další dekorace, které hrají podzimními barvami. Nakonec celý věnec opět omotejte jutovým provázkem, abyste zakryli konce dekorací.

 

4 Zadní část věnce zkrášlete větvičkami s pupeny, které ho jemně oživí.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.