Podzimní věnec do vlasů

Věnečky ve vlasech byly trendy celé léto, tak proč jim tu slávu neprodloužit i do podzimu. Teplé počasí k tomu láká, navíc, když věnečku dáte originální podzimní nádech.

Budete potřebovat:

  • pevnější drát
  • jutový provázek
  • umělé květy a listy
  • peří a dekorační plody
  • větvičky s pupeny

postup

1 Z kovového drátku vytvořte základ věnečku tak, aby byl dvojitý a dlouhý asi 60 cm. Jeho konce spojte a drátek omotejte jutovým provázkem.

 

2 Když máte základ celý omotaný, pokračujte s dekoracemi. Jedním z dobrých tipů je zapíchnout muchomůrku či bobule do umělého listu, a ten pak pomocí drátku z dekorací snadno omotáte kolem věnce.

 

3 Postupně na věnec připevněte umělé květy a další dekorace, které hrají podzimními barvami. Nakonec celý věnec opět omotejte jutovým provázkem, abyste zakryli konce dekorací.

 

4 Zadní část věnce zkrášlete větvičkami s pupeny, které ho jemně oživí.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek