Patinované květináče

Chcete dát svým květníkům jednotný styl, nebo si vyrobit nové z obyčejného kbelíku? Upravte je podle našeho návodu – získáte tak originální doplněk nejen do bytu, ale i na balkon či na zahradu.

Co budete potřebovat:

Různé plastové kbelíky nebo květináče, obvaz, sklotextilní síťku, lepicí maltu (např. Murexin Baukleber Plus), bílý cement (např. Het), brusný papír č. 40, bílou barvu (např. Ekokryl), tónovací barvu okrová a černá (např. Hetcolor).

Postup:

1. Vědro dejte dnem vzhůru, provrtejtte do něj díru na odtékání vody a omotejte ho obvazem. Na obvaz přilepte i sklotextilní síťku.

 

2. V dalším kbelíku si rozmíchejte lepicí maltu, měla by být tak hustá, aby z kbelíku nestékala.

 

3. Lepicí maltu naneste po celém obvodu kbelíku v tloušťce asi 1 cm. Postupujte v horizontálních pásech a po jejím zaschnutí naneste další vrstvu malty, pod kterou jste také dali síťku.

 

4. Lepicí maltu naneste i na různě velké květináče. Na keramické není síťka potřeba. Po zaschnutí malty je přebruste brusným papírem.

 

5. Aby byl výsledný povrch hladší, naneste na květináče ještě tenkou vrstvu bílého cementu. Cement nanášejte také v horizontálních pásech, jeho struktura je ale důležitá, neboť bude udávat styl finálnímu výrobku.

 

6. Po zaschnutí cement přebruste hrubozrnným brusným papírem. Bruste v jednom směru a dělejte do květináče malé rýhy.

 

7. Květináče natřete základní bílou barvou. Kdo rád experimentuje, může zkusit různé barvy, nebo jako podkladovou různé odstíny šedé.

 

8. Do bílé barvy přidejte okrovou a černou a namíchejte tak příjemný odstín šedé barvy. Jím pak natřete květináče (vždy jen po jednom kuse, protože barva rychle schne). Když začne barva schnout, hadříkem ji zatírejte do spár a nerovností květináče.

 


Realizace, text : Jana Ardanová

Další články

Jarní věnec

Jarní věnec

Krásný jarní věnec z přírodních materiálů si zvládne vytvořit kreativec-začátečník. Stačí mu k tomu základ věnce, mech, větvičky, vajíčka a trochu trpělivosti.

Celý článek

Tkaní na stávku

Tkaní na stávku

Naučte se s námi utkat si svůj vlastní náramek přátelství na dřevěném stávku. Podle našeho postupu si můžete vytvořit dva náramky se stejný vzorem – jako negativ a pozitiv.

Celý článek

Mechový stromek s vajíčky

Mechový stromek s vajíčky

Křepelčí vajíčka mají krásnou dekorativní skořápku, kterou můžete využít, když jejich obsah vyfouknete a použijete třeba při přípravě svátečního menu. Ozdobte si s nimi kulatý mechový stromek.

Celý článek

Věnec z rámečků

Věnec z rámečků

K vytvoření zajímavého věnce můžete využít i zcela netradiční materiál – například malé rámečky na obrázky. Doplňte je třeba stuhami a dalšími drobnostmi, které se vám doma nahromadily.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.