Něžný jarní věnec

Máte rádi jemné barvy a prosté přírodní materiály? Pak je tento věneček jako stvořený právě pro vás. Budete ho mít rychle hotový a krásně ozdobí vaše vstupní dveře či interiér bytu.

Budete potřebovat

  • bílý proutěný základ věnce
  • větvičky jívy („kočičky“) nebo jiné pučící větvičky
  • vázací drátek
  • provázek
  • zelený mech
  • drobné květy
  • křepelčí vajíčka
  • ozdobné stuhy
  • nůžky
  • tavnou pistolí

postup

1 Vázací drátek připevněte na proutěný základ věnce – kus drátku odviňte ze špulky, přehněte a vytvořte smyčku. Obtočte ji kolem věnce, protáhněte jí konec drátku i se špulkou a utáhněte. Volný konec upevněte omotáním kolem delší části drátku.

 

 

2 Větvičky jívy upevněte do spodní části věnce. Poskládejte je do tvaru kříže a omotejte vázacím drátkem.

 

 

3 Do středu větviček přiložte snítky zeleného mechu a také je připevněte vázacím drátkem.

 

 

4 S pomocí tavné pistole pak k mechu přilepte vyfouklá křepelčí vajíčka. Některá může i opatrně rozklepnout a věnec ozdobit čistou vymytou skořápkou.

 

 

5 Věnec pak dozdobte květy, které můžete zapíchat do mechu nebo vložit do skořápek vajíček.

 

 

6 Nakonec do horní části věnce uvažte ozdobné stužky v jemných pastelových barvách a upevněte provázek pro zavěšení.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.