Srdíčko z pomněnek

Srdíčko z pomněnek

Budete potřebovat

  • pomněnky nebo jiné drobné květy
  • floristický drát
  • vázací drátek
  • režnou nit
  • nůžky

Postup

1 Z floristického drátu nejprve vytvarujte tvar srdce. Začněte tak, že jej přehnete v půlce a konce pak ohněte směrem dovnitř srdíčka. Z květů pomněnek si připravte malé svazečky – omotejte je režnou nití a pevně svažte.

2 S vytvářením srdíčka začněte tak, že první svazeček přiložíte do místa, kde se stýkají konce drátu. S pomocí režné nitě nebo vázacího drátku pak svazek připevněte ke kostře srdíčka.

3 Další svazečky přikládejte na kostru ve stejném směru a omotáváním nití je postupně připevňujte. Nakonec srdíčko spojte a nit zajistěte uzlem.

Uložit


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Rustikální kyblík

Rustikální kyblík

Některé dekorace nás časem omrzí, ale je nám líto je vyhodit. Takový je i příběh tohoto kbelíku, ze kterého jsme snadno vykouzlili rustikální dekoraci.

Celý článek

Motýli na kamenech

Motýli na kamenech

Přinesli jste si domů z procházky pěkné ploché oblázky a přemýšlíte, jak je dále využít? Poslouží vám například jako dekorativní těžítka. Ozdobit je můžete například barevnými motýlky.

Celý článek

Přečtěte si

Co dělat se semeny před výsevem?

Co dělat se semeny před výsevem?

www.floranazahrade.cz

Rovnoměrné vzcházení, dobrý stav vyklíčených rostlin a maximální úroda – to si přejí zahradníci, když vkládají do půdy semena. Právě na jejich kvalitě a ošetření záleží, zda a jak se pěstování povede.

Uzlík k uzlíku

Uzlík k uzlíku

www.chatar-chalupar.cz

Tolik oblíbený retrostyl přináší i některé pozapomenuté, přitom jednoduché techniky, pomocí nichž mohou vzniknout funkční doplňky i pěkné dekorace.

Pod sedlovou i rovnou střechou

Pod sedlovou i rovnou střechou

www.peknebydleni.cz

Zapadnout do řadové zástavby moravské vesnice, nebýt přitom pouhou replikou původních stavení a nabídnout moderní pohodlné bydlení – to byly úkoly, které měl splnit dům pro čtyřčlennou rodinu.