Srdíčko z pomněnek

Srdíčko z pomněnek

Budete potřebovat

  • pomněnky nebo jiné drobné květy
  • floristický drát
  • vázací drátek
  • režnou nit
  • nůžky

Postup

1 Z floristického drátu nejprve vytvarujte tvar srdce. Začněte tak, že jej přehnete v půlce a konce pak ohněte směrem dovnitř srdíčka. Z květů pomněnek si připravte malé svazečky – omotejte je režnou nití a pevně svažte.

2 S vytvářením srdíčka začněte tak, že první svazeček přiložíte do místa, kde se stýkají konce drátu. S pomocí režné nitě nebo vázacího drátku pak svazek připevněte ke kostře srdíčka.

3 Další svazečky přikládejte na kostru ve stejném směru a omotáváním nití je postupně připevňujte. Nakonec srdíčko spojte a nit zajistěte uzlem.

Uložit


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Květinový polštář

Květinový polštář

Obyčejný polštářek můžete proměnit v rozkvetlou louku – stačí na něj našít několik výrazných květů, které si sami uháčkujete. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Levandulové potěšení

Levandulové potěšení

Vyrobte si čistě přírodní kosmetiku z levandulových květů. Získáte tak originální zkrášlovací přípravky bez zbytečné chemie, navíc s příjemnou levandulovou vůní.

Celý článek

Malba na porcelán

Malba na porcelán

Chcete si vyrobit originální sadu šálků na čaj nebo na kávu? Pomalujte je barvami na porcelán. Je to rychlé a velice snadné, ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.