Srdíčko z pomněnek

Srdíčko z pomněnek

Budete potřebovat

  • pomněnky nebo jiné drobné květy
  • floristický drát
  • vázací drátek
  • režnou nit
  • nůžky

Postup

1 Z floristického drátu nejprve vytvarujte tvar srdce. Začněte tak, že jej přehnete v půlce a konce pak ohněte směrem dovnitř srdíčka. Z květů pomněnek si připravte malé svazečky – omotejte je režnou nití a pevně svažte.

2 S vytvářením srdíčka začněte tak, že první svazeček přiložíte do místa, kde se stýkají konce drátu. S pomocí režné nitě nebo vázacího drátku pak svazek připevněte ke kostře srdíčka.

3 Další svazečky přikládejte na kostru ve stejném směru a omotáváním nití je postupně připevňujte. Nakonec srdíčko spojte a nit zajistěte uzlem.

Uložit


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek