Slavnostní květinová dekorace

K romantické večeři patří pěkně naaranžované květiny. Zkuste tentokrát použít místo vázy stojan na cukroví. Budete překvapeni dokonalým výsledkem.

Budete potřebovat

  • zelenou aranžovací hmotu ve tvaru koule
  • patrový stojan na cukroví
  • čerstvý mech
  • větvičky s červenými bobulemi
  • zelené snítky břečťanu
  • červené růže
  • misku s vodou
  • nůž, nůžky

Postup

1 Kouli ze zelené aranžovací hmoty nožem přepulte a obě poloviny vložte do misky s vodou a nechte je samovolně nasáknout.

2 Stojan na cukroví rozložte a do dvou spodních pater vložte polokouli nasáklé hmoty.

3 S aranžováním začněte květy růží. S pomocí nůžek je zkraťte na potřebnou délku a rovnoměrně je rozmístěte.

4 Kompozici dotvořte kousky mechu, břečťanovými lístky a snítkami červených plodů. K dozdobení můžete použít i kousky většího koření – například hvězdičky badyánu.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…