Šikovné dózy na cokoli

Na uskladnění bylinek, luštěnin, čajů, těstovin nebo jiných drobností používaných v kuchyni vám výborně poslouží sklenice se štítky, na které si můžete napsat, co se ve sklenici nachází.

Budete potřebovat

  • sklenice na těstoviny nebo pěkné zavařovací sklenice
  • papírovou lepicí pásku
  • černou tabulovou barvu
  • malý malířský váleček s rukojetí a nádobou na barvu
  • brusnou houbičku
  • nožík
  • křídu

Postup

1. Na sklenice nalepte lepicí pásku tak, abyste vytvořili tvar obdélníku.

2. Vnitřek obdélníku vybarvěte s pomocí válečku namočeného do tabulové barvy. Nechte zaschnout a nátěr opakujte. Dejte aspoň tři vrstvy.

3. Když je barva dokonale suchá, lepicí pásku opatrně odstraňte. Dávejte pozor, abyste nestrhli i barvu. Pokud náhodu kousek barvy strhnete, můžete ji domalovat malým štětečkem.

4. Barva na sklenici zůstává i přes nanášení válečkem hrbolatá, což způsobuje sklo, nenasákavý materiál. Proto barvu jemně vybruste brusnou houbičkou, aby byla dokonale hladká.

5. Rohy můžete zaoblit, barvu opatrně seřízněte nožíkem.

6. Na takto dokonale hladký podklad se křídou výborně píše. Výhodou je, že nápis můžete snadno měnit – smývejte ho vodou, barva zůstane stále krásně matně černá.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Léto s bylinkami

Léto s bylinkami

Milujte bylinky? Dejte jim na zahradě větší prostor – získáte tak nejen bohatou sklizeň aromatických a léčivých rostlin, zároveň si také vytvoříte zákoutí plné vůně a pohody.

Celý článek

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Domácí višňový sirup

Domácí višňový sirup

Udělejte si ho snadno a rychle z úrody domácích višní. Je výborný k přípravě osvěžující višňové limonády nebo na ochucení zmrzlinových dezertů.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.