Šikovné dózy na cokoli

Na uskladnění bylinek, luštěnin, čajů, těstovin nebo jiných drobností používaných v kuchyni vám výborně poslouží sklenice se štítky, na které si můžete napsat, co se ve sklenici nachází.

Budete potřebovat

  • sklenice na těstoviny nebo pěkné zavařovací sklenice
  • papírovou lepicí pásku
  • černou tabulovou barvu
  • malý malířský váleček s rukojetí a nádobou na barvu
  • brusnou houbičku
  • nožík
  • křídu

Postup

1. Na sklenice nalepte lepicí pásku tak, abyste vytvořili tvar obdélníku.

2. Vnitřek obdélníku vybarvěte s pomocí válečku namočeného do tabulové barvy. Nechte zaschnout a nátěr opakujte. Dejte aspoň tři vrstvy.

3. Když je barva dokonale suchá, lepicí pásku opatrně odstraňte. Dávejte pozor, abyste nestrhli i barvu. Pokud náhodu kousek barvy strhnete, můžete ji domalovat malým štětečkem.

4. Barva na sklenici zůstává i přes nanášení válečkem hrbolatá, což způsobuje sklo, nenasákavý materiál. Proto barvu jemně vybruste brusnou houbičkou, aby byla dokonale hladká.

5. Rohy můžete zaoblit, barvu opatrně seřízněte nožíkem.

6. Na takto dokonale hladký podklad se křídou výborně píše. Výhodou je, že nápis můžete snadno měnit – smývejte ho vodou, barva zůstane stále krásně matně černá.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Vřesové dekorace

Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.

Celý článek

Vyřezávané a ryté dýně

Vyřezávané a ryté dýně

Jak si vyřezat klasickou halloweenskou lucernu s obličejem? Přinášíme vám jednoduchý postup a také několik tipů na zdobení dýní s pomocí nože, dláta nebo rydla.

Celý článek

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Přečtěte si