Šikovné dózy na cokoli

Na uskladnění bylinek, luštěnin, čajů, těstovin nebo jiných drobností používaných v kuchyni vám výborně poslouží sklenice se štítky, na které si můžete napsat, co se ve sklenici nachází.

Budete potřebovat

  • sklenice na těstoviny nebo pěkné zavařovací sklenice
  • papírovou lepicí pásku
  • černou tabulovou barvu
  • malý malířský váleček s rukojetí a nádobou na barvu
  • brusnou houbičku
  • nožík
  • křídu

Postup

1. Na sklenice nalepte lepicí pásku tak, abyste vytvořili tvar obdélníku.

2. Vnitřek obdélníku vybarvěte s pomocí válečku namočeného do tabulové barvy. Nechte zaschnout a nátěr opakujte. Dejte aspoň tři vrstvy.

3. Když je barva dokonale suchá, lepicí pásku opatrně odstraňte. Dávejte pozor, abyste nestrhli i barvu. Pokud náhodu kousek barvy strhnete, můžete ji domalovat malým štětečkem.

4. Barva na sklenici zůstává i přes nanášení válečkem hrbolatá, což způsobuje sklo, nenasákavý materiál. Proto barvu jemně vybruste brusnou houbičkou, aby byla dokonale hladká.

5. Rohy můžete zaoblit, barvu opatrně seřízněte nožíkem.

6. Na takto dokonale hladký podklad se křídou výborně píše. Výhodou je, že nápis můžete snadno měnit – smývejte ho vodou, barva zůstane stále krásně matně černá.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Bydlet jako na severu

Bydlet jako na severu

Základem skandinávského stylu bydlení jsou světlá výmalba, dřevěný nábytek, doplňky inspirované přírodou, hřejivé textilie a především funkčnost, jednoduchost a vzdušnost.

Celý článek

Zdobená lahev

Zdobená lahev

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery rukodělnou činností a vytvořte si doplňky, které zútulní váš domov. Využijte při tom osvědčenou kombinaci juty a krajky.

Celý článek

Květinová mýdlová srdíčka

Květinová mýdlová srdíčka

Doma vyrobené mýdlo je krásným dárkem, který potěší. Nemusíte se s ním jen mýt, můžete ho využít i jako krásnou a voňavou dekoraci. Obzvlášť, když mu dáte tvar srdce.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.