Šikovné dózy na cokoli

Na uskladnění bylinek, luštěnin, čajů, těstovin nebo jiných drobností používaných v kuchyni vám výborně poslouží sklenice se štítky, na které si můžete napsat, co se ve sklenici nachází.

Budete potřebovat

  • sklenice na těstoviny nebo pěkné zavařovací sklenice
  • papírovou lepicí pásku
  • černou tabulovou barvu
  • malý malířský váleček s rukojetí a nádobou na barvu
  • brusnou houbičku
  • nožík
  • křídu

Postup

1. Na sklenice nalepte lepicí pásku tak, abyste vytvořili tvar obdélníku.

2. Vnitřek obdélníku vybarvěte s pomocí válečku namočeného do tabulové barvy. Nechte zaschnout a nátěr opakujte. Dejte aspoň tři vrstvy.

3. Když je barva dokonale suchá, lepicí pásku opatrně odstraňte. Dávejte pozor, abyste nestrhli i barvu. Pokud náhodu kousek barvy strhnete, můžete ji domalovat malým štětečkem.

4. Barva na sklenici zůstává i přes nanášení válečkem hrbolatá, což způsobuje sklo, nenasákavý materiál. Proto barvu jemně vybruste brusnou houbičkou, aby byla dokonale hladká.

5. Rohy můžete zaoblit, barvu opatrně seřízněte nožíkem.

6. Na takto dokonale hladký podklad se křídou výborně píše. Výhodou je, že nápis můžete snadno měnit – smývejte ho vodou, barva zůstane stále krásně matně černá.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek