Venkovské květinové dekorace

Řezané zahradní i luční květiny patří k nejkrásnějším ozdobám, které nám léto nabízí. Udělejte si z nich věnec, nebo si je pěkně naaranžujte do vázy či jiných netradičních nádob.

Věneček k sušení

Vyzdobte si základ věnce slaměnkami, makovičkami a jinými přírodninami vhodnými k sušení, a budete mít trvanlivou připomínku léta.


Bábovka jako váza

Proč nevyužít starou oprýskanou formu na bábovku jako vázu? Naaranžujte si do ní kytici lučních květů a ozdobte si s ní třeba zahradní posezení.


Neodolatelná bandaska

Květinám to v bandasce na mléko velice sluší! A pokud doma nemáte starou, zapátrejte ve vetešnictví nebo si pořiďte novou, stále jsou v prodeji v různých barevných odstínech či dekorované.


Dekorativní břečťan

Při výrobě věnečku z přírodnin využijte i šlahouny zeleného břečťanu. Jeho krásně vykrajované pevné listy působí velice dekorativně.


Růže v porcelánu

Královny květin vyniknou nejen v porcelánové váze, ale třeba i ve staré konvici na čaj nebo míse na polévku. Pozůstatky babiččina parádního servisu tak najdou nové originální uplatnění.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek