Venkovské květinové dekorace

Řezané zahradní i luční květiny patří k nejkrásnějším ozdobám, které nám léto nabízí. Udělejte si z nich věnec, nebo si je pěkně naaranžujte do vázy či jiných netradičních nádob.

Věneček k sušení

Vyzdobte si základ věnce slaměnkami, makovičkami a jinými přírodninami vhodnými k sušení, a budete mít trvanlivou připomínku léta.


Bábovka jako váza

Proč nevyužít starou oprýskanou formu na bábovku jako vázu? Naaranžujte si do ní kytici lučních květů a ozdobte si s ní třeba zahradní posezení.


Neodolatelná bandaska

Květinám to v bandasce na mléko velice sluší! A pokud doma nemáte starou, zapátrejte ve vetešnictví nebo si pořiďte novou, stále jsou v prodeji v různých barevných odstínech či dekorované.


Dekorativní břečťan

Při výrobě věnečku z přírodnin využijte i šlahouny zeleného břečťanu. Jeho krásně vykrajované pevné listy působí velice dekorativně.


Růže v porcelánu

Královny květin vyniknou nejen v porcelánové váze, ale třeba i ve staré konvici na čaj nebo míse na polévku. Pozůstatky babiččina parádního servisu tak najdou nové originální uplatnění.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…