Venkovské květinové dekorace

Řezané zahradní i luční květiny patří k nejkrásnějším ozdobám, které nám léto nabízí. Udělejte si z nich věnec, nebo si je pěkně naaranžujte do vázy či jiných netradičních nádob.

Věneček k sušení

Vyzdobte si základ věnce slaměnkami, makovičkami a jinými přírodninami vhodnými k sušení, a budete mít trvanlivou připomínku léta.


Bábovka jako váza

Proč nevyužít starou oprýskanou formu na bábovku jako vázu? Naaranžujte si do ní kytici lučních květů a ozdobte si s ní třeba zahradní posezení.


Neodolatelná bandaska

Květinám to v bandasce na mléko velice sluší! A pokud doma nemáte starou, zapátrejte ve vetešnictví nebo si pořiďte novou, stále jsou v prodeji v různých barevných odstínech či dekorované.


Dekorativní břečťan

Při výrobě věnečku z přírodnin využijte i šlahouny zeleného břečťanu. Jeho krásně vykrajované pevné listy působí velice dekorativně.


Růže v porcelánu

Královny květin vyniknou nejen v porcelánové váze, ale třeba i ve staré konvici na čaj nebo míse na polévku. Pozůstatky babiččina parádního servisu tak najdou nové originální uplatnění.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.