Mušle pečené z písku

Víte, že z písku se dá i péct? Vyzkoušejte to s námi a upečte si efektní dekoraci ve tvaru mušlí. Práce je to tak snadná, že ji mohou s vámi dělat i nejmenší děti.

Budete potřebovat

  • hladkou mouku
  • jemný písek
  • vodu
  • velké mušle nebo formičky na cukroví ve tvaru mušlí
  • olej

postup

1 Těsto vytvořte ze směsi písku, hladké mouky a vody. Do prosátého písku přidejte mouku – přibližně v poměru 3:1 (3 díly písku na 1 díl mouky). Dobře promíchejte.

 

2 Postupně přidávejte studenou vodu a vytvořte husté těsto. Pokud je příliš řídké, přidejte písek a mouku, a opačně.

 

3 Do olejem vymazaných mušlí nebo formiček vmáčkněte těsto. Mušle vybírejte tak, aby z nich šel upečený písek snadno vyjmout. Musí být směrem nahoru otevřené, bez záhybů.

 

4 Pečte ve středně vyhřáté troubě asi hodinu. Po vychladnutí opatrně vyklepněte mušle z forem. Hotové mušle udržujte v suchu.

Tip

Upečené mušle můžete použít jako ozdobu, těžítko, případně jako podstavec pod svíčku.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.