Mušle pečené z písku

Víte, že z písku se dá i péct? Vyzkoušejte to s námi a upečte si efektní dekoraci ve tvaru mušlí. Práce je to tak snadná, že ji mohou s vámi dělat i nejmenší děti.

Budete potřebovat

  • hladkou mouku
  • jemný písek
  • vodu
  • velké mušle nebo formičky na cukroví ve tvaru mušlí
  • olej

postup

1 Těsto vytvořte ze směsi písku, hladké mouky a vody. Do prosátého písku přidejte mouku – přibližně v poměru 3:1 (3 díly písku na 1 díl mouky). Dobře promíchejte.

 

2 Postupně přidávejte studenou vodu a vytvořte husté těsto. Pokud je příliš řídké, přidejte písek a mouku, a opačně.

 

3 Do olejem vymazaných mušlí nebo formiček vmáčkněte těsto. Mušle vybírejte tak, aby z nich šel upečený písek snadno vyjmout. Musí být směrem nahoru otevřené, bez záhybů.

 

4 Pečte ve středně vyhřáté troubě asi hodinu. Po vychladnutí opatrně vyklepněte mušle z forem. Hotové mušle udržujte v suchu.

Tip

Upečené mušle můžete použít jako ozdobu, těžítko, případně jako podstavec pod svíčku.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Léto s bylinkami

Léto s bylinkami

Milujte bylinky? Dejte jim na zahradě větší prostor – získáte tak nejen bohatou sklizeň aromatických a léčivých rostlin, zároveň si také vytvoříte zákoutí plné vůně a pohody.

Celý článek

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Domácí višňový sirup

Domácí višňový sirup

Udělejte si ho snadno a rychle z úrody domácích višní. Je výborný k přípravě osvěžující višňové limonády nebo na ochucení zmrzlinových dezertů.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.