Extravagantní sláma

Suché květiny nemusíte aranžovat jen do nádob. Jako základ neobvyklé dekorace zkuste použít třeba suchou slámu stojící v úhledném svazku.

Budete potřebovat:

  • suchou slámu
  • provázek
  • ostrý nůž
  • divoké květy vhodné k sušení

postup

1 Slámu svažte provázkem a oba konce seřízněte do rovna ostrým nožem. Pak posuňte provázek blíže k jednomu konci a slámu ve svazku mírně stočte. Vznikne vám tak snopek, který bude schopen sám stát.

 

2 Slámu postavte do misky a můžete začít s aranžováním. Postupně vkládejte jednotlivé květiny mezi stébla slámy, rovnoměrně po celém objemu svazku. Okraje květin by neměly příliš přesahovat přes konce slámy.

 

3 Pro aranžování můžete použít již květy sušené, nebo živé – takové, které se hodí k sušení a mezi stébly slámy volně uschnou. Zkuste použít různé barevné květy i dekorativní kvetoucí trávy.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…